Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Kollmorgen, kapalı döngü pozisyon kontrollü P80360 step sürücüsünü tanıttı

Kollmorgen, kapalı döngü pozisyon kontrollü P80360 step sürücüsünü tanıttı

PAYLAŞ

Hareket kontrol sistemlerinde küresel bir lider olan Kollmorgen, bugün şirketin amiral gemisi P8000 step platformunun en yeni üyesi olan P80360 step sürücüsünü tanıttı.

Serideki diğer sürücüler gibi P80360 da tüm hız aralığında sorunsuz, sessiz hareket ve optimum performans sağlamak için yenilikçi kademesiz kontrol teknolojisine sahiptir. Ayrıca, P80360 step sürücü kapalı döngü konum kontrolü sunar ve tamamen programlanabilir, böylece bir step sürücüde servo benzeri çok yönlülük, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sağlar.

Açık döngü durma tespitine ek olarak, P80360 sürücü, enkoder geri beslemesi yoluyla yük konumunu izleme ve herhangi bir aşım veya düşük aşım hatasını otomatik olarak düzeltme yeteneği sunar. Kapalı döngü konum kontrolü, örneğin dişli, kaplin veya ağır yüklerin motorun yanlış adım atmasına neden olabilecek uyumluluğa yol açtığı sistemlerde kullanışlıdır. P80360, bu konum hatalarını düzelterek hurda veya ekipman hasarı riskini etkin bir şekilde en aza indirir. Bu özellik verimliliği artırma avantajına sahiptir, böylece motor çok fazla elektrik tüketmez ve daha serin çalışır.

P80360 sürücüsü, Kollmorgen web sitesinden ücretsiz olarak indirilebilen Kollmorgen Space yazılım paketinde bulunan sezgisel bir grafik kullanıcı arayüzü ve programlama dili aracılığıyla tamamen programlanabilir. Mühendisler bu araçları kullanarak basit noktadan noktaya hareketlerin yanı sıra bağlantılı hareket dizilerini de kolaylıkla oluşturabilirler. P80360 programlama yazılımının çok yönlülüğü ve işlevselliği, tek eksenli hareket kontrolü gerçekleştirmek için harici bir PLC veya indeksleyici ihtiyacını ortadan kaldırarak genel sistem maliyetini azaltır.

Kollmorgen Space yazılımı ayrıca, Kollmorgen motorlarına sahip kullanıcıların makinelerini daha hızlı çalıştırmalarını sağlayan ve yalnızca ilk profil hızlarının ve hızlanma sürelerinin girilmesini gerektiren bir Motor Sihirbazı içerir.

Tüm P8000 serisi sürücüler, motor ve sürücü seçimi ve boyutlandırmasından kurulum ve sorun giderme yardımına kadar Kollmorgen’in birinci sınıf desteği ve uzmanlığı ile desteklenmektedir. Tüm sürücüler CE, RoHS ve REACH sertifikalarına sahiptir.

P80360 step sürücü, 3,0 Arms’a kadar faz akımına sahip tüm step motorlarla kullanılabilir. Etiketleyiciler, indeksleme masaları, CNC makineleri, 3D yazıcılar gibi XYZ gantri sistemleri, paketleme, tıbbi laboratuvar ekipmanları, pompalar ve basit noktadan noktaya hareketlerin yanı sıra bağlantılı hareket dizileri gerektiren diğer birçok uygulama için idealdir.

“P8000 serimizdeki en yeni sürücü, step motorlu bir sistemde en yüksek hassasiyet ve kontrolü elde etmek isteyen mühendisler için ezber bozan bir özelliktir” dedi. Ross McMillan, Kollmorgen’de mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı. “Yakın gelecekte heyecan verici özellik setlerine sahip daha fazla step sürücü tanıtacağız, bu yüzden bizi izlemeye devam edin.”

Daha fazla bilgi için www.kollmorgen.com/tr-tr/products/drives/stepper/p8000.