Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Lincoln Electric Türkiye’den alimünyum kaynakları için yeni kaynak makinesi: Inverter 205-TIG AC/DC

Lincoln Electric Türkiye’den alimünyum kaynakları için yeni kaynak makinesi: Inverter 205-TIG AC/DC

PAYLAŞ

Geliştirdiği yüksek teknolojiye sahip ürünlerle kaynak sektörünün tüm ihtiyaçlarına cevap veren Lincoln Electric Türkiye alimünyum ürünlerin kaynağında mükemmel sonuçlar veren yeni Inverter 205-TIG AC/DC kaynak makinesiyle sektörde liderliğini pekiştiriyor. Alaşımsız, düşük alaşımlı ve paslanmaz çelik malzemeler üzerinde 2.5, 3.25 ve 4.0 mm çapındaki rutil, bazik ve paslanmaz karakterli elektrotlarla kesintisiz örtülü elektrod kaynağı yapılabilen bu kaynak makinesi kompakt tasarımı sayesinde en zor şartlarda dahi kaynak yapılmasına imkan veriyor. Makinede TIG modunda torç tetiğine basıldığında fanın çalışmasını ve kaynak işlemi tamamlandıktan kısa bir süre sonra fanın durmasını sağlayan Fan on Demand modu da bulunuyor. HF TIG özelliğine de sahip olan makine yüksek frekans özelliğiyle kaynak yapılacak malzemeye değdirmeden kaynağa başlama imkanı sunuyor. Makinenin LIFT TIG özelliği ise kaynak yapılacak malzemeye tungsten elektrodunun ucunun ilk değdirildiği anda ark başlangıcı imkanı sunuyor.

AC modundayken balans ayarı sayesinde daha iyi nüfuz derinliği sağlayan Inverter 205-TIG AC/DC istenildiği takdirde yine balans ayar özelliği ile penetrasyon seviyesi düşürülerek daha temiz görünümlü kaynak dikişleri sunabiliyor. AC modunun sağladığı frekans özelliği ise alüminyum malzeme üzerinde oluşan oksit tabakasının daha hızlı bir şekilde ortadan kaldırılıp, ilerleme hızının artırılmasına olanak sağlıyor. Bi-Level (Çift Seviye) özelliğine sahip olan makinede iki farklı akım değeri kullanabiliyor. Ayarlanmış akım değeri ile kaynak yapılırken torcun tetiğine hızlıca bir kere basıldığında, ayarlanmış akım değeri yarı değerine iniyor. Ana akıma tekrar dönmek için ise yine tetiğe hızlıca bir kere basmak yeterli oluyor.Arkı söndürmek için ise tetiğe 3-4 sn ile basılı tutulması yeterli oluyor. Kaynak esnasında düşük ısı girdisi ile ince malzemelerde deformasyon oluşmadan kaynak yapabilmeye olanak sağlayan Pulse özelliği de bulanan makine de “Hall Sensor” teknolojisi sayesinde, operatörün el hassasiyetini kaybetmesi sonucu kaynak elektrodunun iş parçasına olan uzaklığının değişmesi gibi olumsuzluklar yaşansa bile çıkış akımı değişmiyor ve her zaman ayarlanan akım değerinde kusursuz kaynak yapma olanağı sağlanıyor.

Kaynak işlemlerinde en önemli konunun işçi sağlığı olduğu bilinciyle hareket eden Lincoln Electric Türkiye geliştirdiği kaynak makinelerini gelişmiş elektronik tasarımla ve güvenli topraklama bağlantılarıyla donatıyor böylece kaynak ustaları elektrik çarpma tehlikesine karşı yaşamsal risk oluşmadan güvenli bir şekilde kaynak yapabiliyor. Inverter 205-TIG AC/DC pazarda sık görülen ve endüstriyel kullanıma uygun olmayan PVC kaplı enerji kablolarının aksine yüksek dayanıma sahip ve akım taşıma kapasitesi yüksek olan H07RN-F serisi kauçuk kaplı enerji kablosu ile kaynak sırasında güvenli bir şekilde çalışmayı sağlarken, tamir-bakım maliyetlerini ve duruşlardan kaynaklanan zaman kayıplarınızı azaltıyor. Makinenin sahip olduğu enerji besleme kablosu kablo çekme testlerinden başarıyla geçtiği için içinde bulunan ince faz, nötr ve topraklama kabloları dışarıya çıkmıyor bu sayede kablodan kaynaklanan elektrik çarpma riski de ortadan kalkıyor.

Ön ve arka panelde bulunan ve ideal bir hava sirkülasyonu sağlayan özel tasarıma sahip ızgaralar sayesinde makinelerin içerisine su girişi IP21S standartları çerçevesinde engelleniyor. Makinenin; V0 Yanmazlık Standartına uygun olan özel hammadde ile üretilen plastik kapakları ısıya dayanıklı olup şekillerini uzun süre deforme olmadan koruyabilyor. Bu kapak ayrıca ağır şantiye şartlarında sık görülen darbe ve düşme risklerine karşı da yüksek dayanıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor. Çalışılan ortama gürültü yaymadığı için şebekeyi kirletmeyen ve aynı ortamda bulunan diğer makinelere ve ölçü cihazlarına elektromanyetik açıdan zarar vermeyen Inverter 205-TIG AC/DC kaynak profesyonelleri için ideal bir tercih olarak öne çıkıyor. Makine ayrıca yakınında çalışan diğer cihazların yaydığı şebeke gürültülerinden veya elektromanyetik alanlardan etkilenmediği için kaynak işlemi sırasında performans kaybını da ortadan kaldırıyor.

www.askaynak.com.tr