Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Löhnert Elektronik ve Rohde & Schwarz’dan Özel İşbirliği

Löhnert Elektronik ve Rohde & Schwarz’dan Özel İşbirliği

PAYLAŞ

Löhnert Elektronik, Rohde & Schwarz’ın R&S QAR görüntüleme test cihazını otomotiv radomları için yeni hat sonu test tezgahlarına entegre ediyor. Şimdi test tezgahları, bu sensör kapaklarının yansımasını ve iletimini on saniyeden daha az döngü hızlarında tüm yüzeyleri üzerinde tekrarlanabilir bir şekilde test edebilir.

Özel test tezgahlarında uzman olan Löhnert Elektronik, yeni test tezgahı için güvenilir bir otomotiv radome test cihazı arıyordu ve önde gelen T&M üreticisi Rohde & Schwarz’dan R&S QAR kalite otomotiv radome test cihazını seçti. R&S QAR, şu anda piyasada bu radomları hızlı bir şekilde ve tüm yüzey alanlarında test edebilen tek test cihazıdır.

Otomotiv radomları, araç radar sensörleri için koruyucu kılıflardır. 77 GHz ve 79 GHz bantlarındaki (E bandı) radar sinyalleri için tüm yüzeylerinde iyi ve düzgün iletim özelliklerine sahip olmalıdırlar. Aksi takdirde, açı hataları ve bozulmaları meydana gelebilir ve maksimum algılama mesafesi azaltılabilir.

Üretim hatları için geleneksel test çözümleri, bir radar referans sensörü kullanılarak ve kapağa tutturulmuş reflektörlerle sadece birkaç noktanın ölçülmesine dayanır. Bu yaklaşımla tüm yüzeyin bütünlüğünü ölçmek mümkün değildir.

Geçirgenlik ile radom yapısının tekrarlanabilir ayrıntılı görüntüsü

R&S QAR kalite otomotiv radom test cihazı tüm radomu test eder. E bandında çalışan verici ve alıcı antenlerin dağıtılmış düzlemsel dizilerine dayanır. Sistem uzamsal olarak çözümlenmiş yansıma ölçümleri yaparak radom performansının saniyeler içinde güvenilir bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Kullanıcı malzemenin herhangi bir kusuru olup olmadığını bir bakışta görebilir. Milimetre dalgası görüntüleri tekrarlanabilir bir şekilde radar sinyalinin ne kadarının radom tarafından yansıtıldığını ve ne kadarının radomdan engellenmeden aktarıldığını gösterir (geçirgenlik). Sistem, malzemedeki en küçük homojenliği bile ortaya çıkarır.

Rohde & Schwarz Türkiye için tıklayın