Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Maliyet açısından rekabetçi ve kullanımı kolay bir kontrol cihazı ile dijitalleşmenizi destekleyin

Maliyet açısından rekabetçi ve kullanımı kolay bir kontrol cihazı ile dijitalleşmenizi destekleyin

PAYLAŞ

Mitsubishi Electric Fabrika Otomasyon Sistemleri tarafından işletmeleri dijital dönüşüm yolculuklarında desteklemek için özel olarak tasarlanan yeni uygun maliyetli, kullanımı kolay MELSEC FX5S PLC adlı kontrol cihazı; yiyecek ve içecek, su ve işleme gibi sektörlerdeki basit, anlaşılır uygulamalar için ideal bir çözüm. Kompakt, yüksek performanslı PLC’lerden oluşan MELSEC iQ-F serisinin bu yeni üyesi; giriş seviyesi etkili endüstriyel otomasyon uygulamaları için Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) işlevleri sunuyor.

Yapılandırılması ve kullanımı kolay olan FX5S, dağıtımı kolaylaştırıyor ve kullanıcıların kurulumları hızla gerçekleştirmesini sağlıyor. Bu sezgisel sistem aynı zamanda hassas konumlandırma uygulamalarının gerektirdiği yüksek hızlı performans seviyesini sunuyor.

Son kullanıcılar ve makine üreticileri, 60 adede kadar I/O noktasına sahip uygun maliyetli makineler geliştirmek ve uygulamak için Mitsubishi Electric FX5S çözümünden yararlanabiliyor. IIoT bağlantısını ve işlevlerini destekleyen bu çözüm, temel operasyonların dijitalleştirilmesi sürecinde ilerlemek ve geleceğe yönelik akıllı fabrikalar kurmaya başlamak için gereken yatırım maliyetinin azalmasına yardımcı oluyor.

FX5S çözümü, özellikle IIoT özelliklerine bakıldığında; sorun gidermek, kök neden analizini hızlandırmak ve geliştirmek için veri kaydı ve veri akışı analizi işlevleri sunuyor. PLC dahili bir web sunucusuna sahip olduğundan, operatörler bu işlevlere uzaktan erişebiliyor ve istedikleri zaman işlemleri izleyebiliyorlar. Böylece çözüm yanıt verme hızını ve esnekliğini daha da artırıyor.

FX5S kontrol cihazı, açık bir endüstriyel Ethernet teknolojisi olan CC-Link IE Field Basic ile uyumluluğu sayesinde HMI’lar, sürücüler ve uzak I/O gibi diğer fabrika otomasyon cihazlarına kolaylıkla bağlanabiliyor. Bu sayede güvenilir iletişim sağlayan cihaz birbirine bağlı üretim katlarının oluşturulmasını da kolaylaştırıyor.

Şirketlerin dijitalleşme yolculuklarında ilerlemelerini destekleyebilecek kompakt ve son derece yetenekli bir kontrol cihazı olan Mitsubishi Electric FX5S hakkında ayrıntılı bilgi için https://youtu.be/mlZmHIcqPec adresini ziyaret edebilirsiniz.