PAYLAŞ

İki yıldır Türkiye pazarında kendi yapılanmasıyla faaliyet gösteren Mitsubishi Electric, Ege Bölgesi’nin önde gelen şirketlerinin temsilcileriyle bir araya geldiği “Sektör Profesyonelleriyle Buluşma” etkinliğinde, 9 Eylül Üniversitesi’yle de eğitimde işbirliği ön protokolü imzaladı. Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa, etkinliğin açış konuşmasında, Türkiye’nin gücüne ve enerjisine olan inancını dile getirirken, Türkiye’de yatırım yapmaya devam edeceklerini bildirdi.

İstanbul merkezli olarak Türkiye pazarına iki yıl önce giren Mitsubishi Electric Türkiye’nin “Yaptığımız işlere inanamayacaksınız” temasıyla 27 Mayıs Çarşamba günü Alsancak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirdiği “Sektör Profesyonelleriyle Buluşma” etkinliğine Ege Bölgesi’nin önde gelen şirketlerinden 200 temsilci katıldı.

Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa ve tüm birim yöneticilerinin katılımıyla İzmir’de düzenlenen buluşma etkinliğinde, yeni endüstri evresi olarak adlandırılan Endüstri 4.0 ve bu evrenin Mitsubishi Electric’teki karşılığı olan e-F@ctory konsepti ile geleceğin dijital fabrika teknolojisini sunan ürünlerden uygulamalar ele alındı. Marmaray projesi sunumunun da gerçekleştirildiği etkinlikte, endüstride robot uygulamaları çerçevesinde Mitsubishi Electric’in 6 eksenli robotunun yaptığı içecek servisi büyük ilgiyle karşılandı.

5

İş Dünyası – Üniversite İşbirliği

Egeli sanayi temsilcilerinin geniş katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, eğitimde yapılan işbirliği de açıklandı. 9 Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercüment Yalçın’ın da hazır bulunduğu etkinlikte, Mitsubishi Electric Türkiye ve 9 Eylül Üniversitesi arasında Endüstriyel Otomasyon ve Robot Teknolojileri Eğitim Merkezi kurulmasına ilişkin ön protokol imzalandı.

Elektrik-elektronik ve otomasyon alanında dünya devi olan Mitsubishi Electric, Bursa ve İstanbul’dan sonra İzmir’de de robot eğitim merkezinin kurulmasına sağladığı katkıyla, öğrencilerin çağın gelişen teknolojilerine uyum sağlayarak iş dünyasında tercih edilebilmelerine destek olmayı hedefliyor.

1Neden İzmir?

Mitsubishi Electric Türkiye’nin, sempozyum ve ardından akşam yemeğiyle devam eden “Sektör Profesyonelleriyle Buluşma” etkinliğinde açılış konuşmasını yapan Başkan Masahiro Fujisawa, dünyada 120 binden fazla çalışanı ile 42 ülkede faaliyet gösteren ve 36 milyar dolar konsolide net satışa sahip olan 94 yıllık dünya devi Mitsubishi Electric Corporation’ın, 2012 yılından bu yana iki yıldır kendi yapılanması ile Türkiye’de, İstanbul merkez ofisinde faaliyet gösterdiğini belirtti.

“Yaptığımız işlere inanamayacaksınız…” sloganıyla, Mitsubishi Electric’in ileri teknolojisi ve kalitesiyle farklılık ve avantajlarını anlatmak için İzmir’de olduklarını kaydeden Masahiro Fujisawa, konuşmasına şöyle devam etti:

“Türkiye’de temelde fabrika otomasyonu, ileri robot teknolojileri ve klima sistemlerinin satış ve satış sonrası hizmetlerini sürdürüyoruz. Bu faaliyetlerimizin yanı sıra uydular, asansör, görsel veri sistemleri, güç kaynakları ve ulaştırma bağlantılı altyapı işlerine de destek veriyoruz. Türkiye’de özellikle Marmaray projesi ile Türksat 4A ve yakında uzaya fırlatılması planlanan Türksat 4B uydularında kullanılan teknolojimiz ile tanınıyoruz.

Mitsubishi Electric Türkiye olarak Fabrika Otomasyon Sistemleri iş kolunda otomotiv, gıda, paketleme, metal işleme makineleri, PVC işleme makineleri gibi Türkiye’nin önde gelen sanayi kuruluşlarının bulunduğu alanlarda hizmet veriyoruz. Fabrika otomasyonu ürünlerimizi Mitsubishi Electric Türkiye’de istihdam edilen Türk mühendislerin dizayn, projelendirme, yazılım ve devreye alma çalışmalarıyla birleştirerek Türk sanayisine yüksek kaliteli hizmet sunuyoruz.”

“Türkiye, Öncelikli Pazar”

Avrupa’nın en büyük üçüncü nüfusuna ve yüksek Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) büyüme oranına sahip Türkiye’nin, hızlı büyüme potansiyeli ile Mitsubishi Electric için öncelikli pazar durumunda olduğunu kaydeden Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Masahiro Fujisawa şu açıklamalarda bulundu:

“Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olmasının da etkisiyle Türk sanayisinin büyümeye devam edeceği beklentisindeyiz. Bu çerçevede, gelecekte Türkiye’de fabrika otomasyonuna ve ek olarak enerji tasarrufu ile ağır makinelerdeki işlevselliğe olan ihtiyacın artacağı kanısındayız. Bu noktada, Türkiye’de adres olarak Mitsubishi Electric ileri teknolojisini göstermek isteriz.

Mitsubishi Electric olarak Türkiye’nin, endüstrisi ve teknolojisiyle üretkenliğinin daha da artacağını, katma değeri çok daha yüksek ürünler üretileceğini ve dünyanın ileri ekonomileri arasındaki yerini alacağını düşünüyoruz. Bu düşüncemiz, Türkiye’nin gerçekleştirdiği Marmaray projesi, inşa etmekte olduğu köprü, baraj, tünel, havalimanı gibi çok sayıda projeyle doğrulanmaktadır.”

3“Yatırıma Devam Edeceğiz”

Konuşmasında, “Türkiye’nin enerjisine ve gücüne” olan yüksek inancını dile getiren Fujisawa, üstün teknolojiye sahip global bir firma olarak Mitsubishi Electric’in tüm dünyada kullanılan ve yüksek kaliteye sahip ürün ve sistemleri ile ileri teknolojisini Türkiye’ye getirerek ekonominin gücüne güç katmayı, Türkiye’nin belirlediği yüksek ekonomik hedeflerine ulaşması için gerekli teknoloji ve bilgi kullanımını aktarmayı hedeflediklerine dikkat çekti. Masahiro Fujisawa “Enerji verimli, çevreci, yenilikçi ürün ve hizmetlerimizle, büyüyen Türkiye’nin gelişimine ortak olmaya, Türk halkı için yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Fujisawa, konuşmasını “Bir insan ile karşılaşmak çok nadide bir fırsattır” anlamındaki Japonca’da ‘Ichigo-Ichie’ olarak bilinen atasözüyle bitirerek “Bizler de sizler gibi her yeni güne, hayallerimizi gerçekleştirmek, hedeflerimize ulaşmak için yeni fırsatlar gözüyle bakıyoruz. Bizim için de iş, sadece iş değildir. Kurduğumuz her ilişkinin uzun soluklu bir ortaklık olmasına büyük önem veririz. Topluma karşı olan kurumsal sorumluluklarımız, dürüst ve adil bakış açımız, küresel perspektifimiz ve tüm tecrübemizle müşterilerimizin başarılarının kalıcı ve sürdürülebilir olması için çalışırız. Bugün aldığınız kararların yarın köklü bir mirasa dönüşmesi için size de bir iş ilişkisinden çok daha fazlasını sunmaya hazırız. Mitsubishi Electric olarak Türkiye’de olmak, dünya harikası bu ülke ve ekonomisinin geleceği için bu aydınlık yolda birlikte yürümek bizleri çok heyecanlandırıyor” dedi.