Ana sayfa new products/Yeni Ürünler ProCrypt ve EndCrypt ile Yüksek Seviyede Dijital Güvenlik ve Gizlilik

ProCrypt ve EndCrypt ile Yüksek Seviyede Dijital Güvenlik ve Gizlilik

PAYLAŞ

Türkiye’nin yerli ve milli Donanımsal Güvenlik Modülü (HSM-Hardware Security Module) üreticisi Procenne, dijital güvenliği kapsayan ihtiyaçlar için ürün ve çözümler sunuyor. Procenne mühendisleri tarafından geliştirilen donanımsal güvenlik modülü ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri koruma alanında yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Procenne’in bir diğer ürünü olan EndCrypt ise cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan verilerin güvenliğini sağlıyor. Verilerin gizliliğini, bütünlüğünü, kullanılabilirliğini korumak, güvenlik risklerine ve tehditlerine karşı genel güvenliği sağlamak için ileri teknoloji ürün ve çözümler üreten bir Ar-Ge firması olarak dikkat çeken Procenne, ProCrypt KM-3000 HSM ve EndCrypt ürünleri sayesinde kullanıcılarına KVKK (Kişisel Verileri Koruma Kanunu) uyumluluğu da sağlıyor.

Dijital güvenlik çözümleri, özellikle kurum ve kuruluşlar açısından giderek daha fazla önem kazanıyor. İnternet üzerinden erişilebilen ve veri tabanlarını kullanan web uygulamalarının sayısı her geçen gün artıyor. Ağ destekli ortamlarda veri tabanları için alınan güvenlik önlemleri ise çoğunlukla yetersiz kalıyor ve güvenlik ihlalleri yaşanıyor. Dijital güvenlik alanında 2013 yılından bu yana faaliyet gösteren Türkiye’nin yerli ve milli Donanımsal Güvenlik Modülü (HSM-Hardware Security Module) üreticisi Procenne, dijital güvenlik kapsamında yüksek teknoloji ürün ve çözümler sunuyor.

Her büyüklükteki işletmede yüksek seviyede güvenlik

Kurumların veya bireylerin kritik bilgilerinin tutulduğu hassas ve korunması gereken yazılımlar olan veri tabanı yönetim sistemleri, güvenliği sağlamanın en iyi ve en güvenli yolu olarak tercih ediliyor. Procenne tarafından geliştirilen donanımsal güvenlik modülü ProCrypt KM-3000 HSM ile bütün bir veri tabanı şifrelemesi yapılabileceği gibi kritik tablo veya alan özelinde de şifreleme yapılarak veri tabanı güvenliği üst seviyelere çıkarılabiliyor. ProCrypt KM-3000 HSM; bankacılık işlemleri, dijital dönüşüm uygulamaları ve genel veri koruma alanlarında yüksek seviyede güvenlik sunuyor. Donanım tabanlı şifreleme ile yüksek hızlı veri şifreleme, şifre çözme ve diğer kriptografik işlemlere olanak tanıyan ProCrypt KM-3000 HSM, kompakt yapısı ve ölçeklenebilir mimarisi sayesinde her büyüklükteki işletmede kullanılabiliyor.

ProCrypt KM-3000 HSM ile disklerde bulunan verilerin güvenliği, şifreleme için özel geliştirilmiş bir donanımla yüksek performanslı olarak yapılabiliyor. Şifreleme ve dijital imzalama işlemleri yaparak e-postaların güvenliğinde de kullanılabilen ProCrypt KM-3000 HSM ile ayrıca şifrelemede kullanılan anahtarlar insan müdahalesi olmadan donanımsal şifrelemeyle güvenli bir ortamda oluşturulup saklanabiliyor. Sade, kararlı ve güvenli bir çözüm sunan ProCrypt KM-3000 HSM, yaygın olarak kullanılan programlama arayüzleri (API-Application Programming Interface) desteğiyle platformdan bağımsız entegrasyona da imkân sunuyor.

EndCrypt ile uçtan uca gizlilik

Kişisel bilgisayarlar gibi mobil cihazlar da çalıştıkları işletim sistemleri sebebiyle güvenlik açıkları ve sorunları ile karşılaşabiliyor. Mobil cihaz kullanımının artışı, güvenlik uzmanlarını mobil uygulama güvenliği süreçlerini geliştirmeye yönlendiriyor ve veriler mobil cihazlarda yazılımla korunuyor. Verinin korunmaması gizlilik ihlali, kredi kartı ödeme standartlarının ihlali, kimlik hırsızlığı ve sahtecilik gibi durumlara sebep olabiliyor. Bu noktada devreye giren EndCrypt; cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan yazılımların güvenliğini sağlıyor.

Cep telefonları, tabletler, kişisel bilgisayarlar ve IoT cihazları gibi uç noktalarda bulunan yazılımların güvenliğinin sağlanması için Whitebox teknolojisini kullanan uç nokta yazılım güvenlik modülü olan EndCrypt, kriptografik işlemlerde anahtar gibi gizli bir bilginin açığa çıkarılmasına gerek kalmadan yapılmasına olanak tanıyor. Uç noktalardaki kriptografik işlemlerde kötü niyetli kişiler tarafından işlemlerin çalışma zamanı, bellek ön izlemesi veya uygulama içerisindeki bilgilerden hareketle anahtar tahmini yapılabiliyor. Anahtarları ihtiyaca özel yeni kodlarla oluşturan EndCrypt ayrıca rastgele sayılarla kombine ederek tahmin edilebilirliği ortadan kaldırıyor. Uçtan uca şifreleme özelliği sayesinde güvenli veri transferi ve güvenli veri kullanımına imkân tanıyan EndCrypt, IoT iletişimini de güvenli hale getiriyor.

www.procenne.com