Ana sayfa Hot topıcs/Güncel PROMANAGE’TAN JAPONYA ÇIKARMASI

PROMANAGE’TAN JAPONYA ÇIKARMASI

PAYLAŞ

Teknoloji markası Doruk’un Amerika merkezli ProManage Smart Manufacturing Solutions Corp. şirketi, Japon partneri ITO Corp. ile Japonya’da gerçekleştirilen Smart Factory Expo’ya katıldı. 12-14 Şubat tarihlerinde düzenlenen ve sektör oyuncularını bir araya getiren bu fuarda ProManage Corp., yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle tam entegre dünyadaki tek akıllı üretim yönetimi sistemi ProManage’ı tanıttı. Dünya genelinde 300’den fazla fabrikayı dijitalleştiren şirket, fuar katılımcıları tarafından yoğun ilgi gördü.

Akıllı üretim yönetim sistemi ProManage ile sanayicilerin dijital dönüşüm mentorluğunu yapan Doruk’un Amerika’daki şirketi ProManage Corp., Asya Pasifik pazarında birlikte rol almaya başladığı Japon partneri ITO Corp. ile Smart Factory Expo’ya katıldı. 12-14 Şubat tarihlerinde Tokyo Big Sight’ta (Tokyo Uluslararası Gösteri Merkezi) gerçekleştirilen fuarda pek çok farklı ülkeden iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelen ProManage Corp., katılımcılara üretim işletmelerinde üretim yönetimine ilişkin tüm operasyonların dijital araçlar ile yönetimini sağlayan ProManage teknolojisi hakkında detaylı bilgiler aktardı.

Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojileriyle tam entegre olan dünyadaki tek akıllı üretim yönetim sistemi ProManage ile dünya genelinde 300’den fazla fabrikayı dijitalleştirip çağ atlatan ProManage Corp., fuar katılımcılarının yoğun ilgisi ile karşılaştı. 3 gün süren etkinlikte yeni teknolojilerine yönelik eğitimler de veren ProManage Corp. yetkilileri, sanayicilerin dijitalleşme yolcuğunda izlemeleri gereken yol haritasını anlattı.

ProManage’ın artırılmış gerçeklik özelliği ile tüm süreçler gerçek zamanlı izleniyor

Artırılmış gerçeklik özelliği ile ekipmanların ötesini görmeyi ve geleceğin fabrikası olma yolunda büyük bir adım atmayı mümkün kılan ProManage, bu yeni nesil teknoloji ile işletmelere üretim hattındaki problemlerin kök nedenlerini görüntüleyip verim kaybına neden olan unsurları hızlıca fark etme, ortadan kaldırma ya da iyileştirme olanağı sunuyor. KPI’larını görselleştirip gerçek zamanlı olarak görüntüleyebilen işletmeler bu sayede makineleri online olarak izleyebiliyor, raporları inceleyebiliyor ve işletme ile ilgili ihtiyaç duyulan tüm bilgilere hızla ulaşıp önlem alabiliyor.

4 ila 8 haftada dijitalleşen fabrikalar ile 2 ayda yatırım maliyeti geri kazanılıyor

İşletmelerde üretim planlamadan sevkiyata kadar tüm operasyonların dijital olarak yönetilmesini sağlayan ProManage ile fabrikaların dijital dönüşümü sadece 4 ila 8 hafta sürüyor. Sanayiciler dijital ve akıllı üretim yönetimi sistemi ProManage’ı kullanmaya başladıktan yaklaşık 2 ay sonra bu sistem için yaptıkları yatırımı geri alabiliyor ve 2 ay sonunda yüzde 20’ye varan oranda verimlilik artışı sağlayabiliyor. Yıl olarak düşünüldüğünde ise örneğin ayda 1 milyon Euro’luk girdi maliyeti olan bir işletme için 10 ayda yapılan 10 milyon Euro’luk yatırım 8 milyon Euro’ya düşüyor ve işletme yılda 2 milyon Euro tasarruf etmiş oluyor. ProManage’ı kullanan firmalar üretimlerini daha verimli ve çevik hale getiriyor, kayıplarını tespit edip azaltarak maliyetlerini ve rekabetçiliklerini yönetebiliyor.