Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Rexroth Teknoloji Günleri’nin İlki Konya’da Düzenlendi

Rexroth Teknoloji Günleri’nin İlki Konya’da Düzenlendi

PAYLAŞ

Tahrik ve kontrol teknolojileri alanında dünyanın önde gelen şirketi Bosch Rexroth Türkiye, ‘Rexroth Teknoloji Günleri’ çerçevesinde Konya’da sanayici iş ortaklarıyla bir araya geldi. Konya bölgesindeki sanayicilerin yanı sıra çok sayıda akademisyenin de katıldığı toplantıda sanayi teknolojilerinin 2014 yılı değerlendirmeleri, 2015 yılına ilişkin yatırım, tedarik ve istihdam rakamları katılımcılarla paylaşıldı.

Tahrik ve kontrol teknolojileri alanında Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç eden Bosch Rexroth Türkiye’nin 26 Mayıs tarihinde Konya Dedeman Otel’de düzenlediği Rexroth Teknoloji Günleri’ne yaklaşık 125 kişi katılım gösterdi. Teknoloji günlerinin ev sahipliğini Bosch Rexroth Konya ana bayisi Simya Hidrolik üstlenirken, etkinliğe Bosch Rexroth Türkiye Genel Müdürü Servet Akkaynak’ın yanı sıra, Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü de katıldı.

Bosch+Rexroth+Teknoloji+Gunleri+010615+3Akkaynak : “Global Olmak Lokalleşmekten Geçer”

Etkinlikte Bosch Rexroth Türkiye’nin 2014 yılı değerlendirmeleri, 2015 hedefleri ve güçlü bayi yapısıyla ilgili konuşma yapan Bosch Rexroth Genel Müdürü Servet Akkaynak, ‘Bosch Rexroth, 3 kıtada, 80 ülkedeki satış ağı ve 67 üretim noktasıyla tahrik ve kontrol teknolojileri alanında referans bir markadır. Global olmanın lokalleşmekten geçtiğini biliyor ve lokal bölgelerdeki is ortaklarımızı daima odak noktamıza alıyoruz. Bu bağlamda Konya sanayicisini bu bölgeyi, Marmara Bölgesi’nden sonra ikinci büyük sanayi bölgesi yapma hedefini de gönülden destekliyoruz’ dedi.

Bosch+Rexroth+Teknoloji+Gunleri+010615+1Şahin : ‘Tek Kaynaktan Komple Çözüm’

Rexroth Teknoloji Günleri’nin ev sahipliğini yapan Konya bölgesi ana bayi Simya Hidrolik’in Genel Müdürü Mahmut Sami Şahin konuşmasında “ 2004 yılında Bosch Rexroth Türkiye ile yollarımız kesişti ve Konya bölgesi ana bayisi olduk. O günden beri süregelen başarılı işbirliğimizle şu anda 1000 m² satış ve 1000 m² ‘lik fabrika binamızla tüm Konya bölgesindeki sanayicilerin ihtiyaçlarına tek kaynaktan komple çözüm üretebiliyoruz’ dedi.

Kütükçü : ‘Geleceğimiz Sanayi Üretiminde’

Rexroth Teknoloji Günleri’nde bir konuşma yapan Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü, konuşmasında Konya bölgesinin Türkiye’nin 2. Büyük Organize Sanayi Bölgesi haline geldiğinin altını çizerek ‘ 8 organize sanayi bölgesi, 14 özel sanayi sitesiyle bugün metala dayalı makine ve otomotiv sektöründe ihracata önemli katkılarda bulunuyoruz. Geleceğin üretimden, özellikle sanayi üretiminden geçtiğini biliyoruz. Bu amaçla teknoloji markası olan Bosch Rexroth’un da bölgenin sanayisini desteklemek için düzenlediği bu tarz etkinliklerini yakından takip ediyor ve teşekkür ediyoruz’ dedi.

Rexroth Teknoloji Günleri, Almanya ve Türkiye’den gelen uzmanların bölgedeki sanayicilerin beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yaptıkları teknoloji sunumlarıyla devam etti. Bosch Rexroth uzmanları, sanayicileri ve sektör temsilcisi kuruluşları bir araya getiren Teknoloji Günleri’nin, bundan sonraki senelerde düzenli olarak farklı bölgelerde gerçekleştirilmesi planlanıyor.