Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Rockwell Automation, Yeni Dijital Partner Programı’nı Duyurdu

Rockwell Automation, Yeni Dijital Partner Programı’nı Duyurdu

PAYLAŞ

Operasyonlarını dijital olarak dönüştüren şirketlerin teknoloji kullanımlarını basitleştirecek ve yüksek verim gibi hedeflerine daha hızlı ulaşmalarını sağlayacak bir çözüm ortağı ekosistemine ihtiyacı var. Rockwell Automation yeni Dijital Partner Programı, şirketlerine, Accenture, Microsoft, PTC, ANSYS ve EPLAN gibi pazar lideri şirketlerin uzmanlık ve çözümlerini ulaştırarak uygulamaları kolaylaştırıyor ve dijital girişimlerin kalitesini artırıyor.

Dijital Partner Programı’nda şirketler dijital girişimleri için yol haritası yaratmak konusunda sektör uzmanlarına danışabiliyor, dijital ikiz, geleceğin fabrikaları ve bağlı işgücü gibi endüstriyel IoT kavramlarının çalışma süresi ve verimi nasıl artırdığını öğreniyor. Şirketler uygulama sırasında sektör liderlerinin sunduğu entegre donanım, yazılım ve anahtar teslim sistemlerle mevcut varlıklarının performansını artırabiliyor.

Rockwell Automation Başkan ve CEO’su Blake Moret konuya ilişkin açıklamasında “Bir işi tüm düzeylerde birbirine bağlayabilmek ve ham veriyi güçlü iç görülere dönüştürebilmek, ancak aygıtların entegre edilmesi ve verinin standartlaştırılmasıyla mümkün” diye konuştu ve şöyle devam etti: “Hiçbir şirket bu işi tek başına yapamaz. Şirketlerin insanın olasılıklarını artıracak doğru uzmanlık ve teknoloji kombinasyonunu sağlayacak güvenilir çözüm ortaklarının bulunduğu bir ekosisteme ihtiyacı var. Microsoft ve PTC gibi mevcut stratejik çözüm ortaklarımızla yaptığımız işi büyütmekten ve Accenture, ANSYS ve EPLAN gibi yeni partnerleri bu işe dahil etmekten gurur duyuyoruz.”

Dijital Program ortaklarının her biri masaya eşsiz bir deneyim getirerek kolektif olarak bütünleşik ve entegre bir deneyim sunabilecek bir ekosistem yaratıyor. Örneğin Accenture şirketlerle bir iş planı oluşturmak konusunda çalışıyor, vaka örnekleriyle ROI’yi artırıyor ve bu vaka örneklerinin kurum genelinde değerini maksimize ediyor. Microsoft şirketlerin akıllı aygıtlardan akıllı clouda yüksek kalite veriye erişimlerini kolaylaştırarak şirket genelinde daha iyi kararlar alınmasına yardımcı oluyor. PTC şirketlerin aygıt ve sistemleri uçtan buluta bağlamasına, sistemleri görüntülemek için artırılmış gerçeklik (AR) teknolojilerini kullanarak sorunları yeni yöntemlerle çözmesine yardımcı oluyor. ANSYS ve EPLAN karmaşık zorlukları çözerek dijital akımın bir parçası olmalarını sağladığı şirketlerin tasarım, operasyon ve bakım faaliyetlerindeki verimlerini artırıyor.

“PTC ile işbirliğimiz ve FactoryTalk InnovationSuite’in geliştirilmesi şirketlerin operasyonlarında sayıları giderek artan akıllı teknolojileri birbirine bağlamayı kolaylaştırdı” diye konuşan Rockwell Automation Dijital Partner Programı Müdürü Chirayu Shah, şöyle devam etti: “Bugün müşterilerimize daha geniş bir kapasitede yardımcı olabilmem için bir partner ekosistemi inşa ediyoruz. Birlikte teknoloji ve hizmetlerimizi entegre ediyoruz, böylece müşterilerimiz benzersiz ihtiyaçlarına göre geliştirilmiş alışık oldukları enstrümanları kullanarak yaptıkları işleri dönüştürebiliyor.”

Dijital Partner Programı, Rockwell Automation PartnerNetwork programının bir parçasıdır.