Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Rockwell Automation’dan Siber Güvenlikteki Uzmanlığını Genişletmek İçin Önemli Satın Alma

Rockwell Automation’dan Siber Güvenlikteki Uzmanlığını Genişletmek İçin Önemli Satın Alma

PAYLAŞ

Rockwell Automation yaptığı açıklamada 20 yıldır siber güvenlik alanında hizmet veren İsrail merkezli halka kapalı siber güvenlik sağlayıcısı Avnet Date Security LTD’yi satın almak için anlaşma imzaladığını duyurdu. Avnet, IT/OT alanında değerlendirmeden penetrasyon testine, ağ & güvenlik çözümlerinden bütünleşik IT/OT hizmetlerinin eğitimine varana kadar her türlü siber hizmet ve çözümü sağlıyor.

Rockwell Automation Kontrol Ürün & Çözümlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Frank Kulaszewicz, konuya ilişkin açıklamasında “Avnet’in hizmet, eğitim, araştırma ve yönetim çözümleri dünya genelinde çok daha fazla müşteriye hizmet vermemizi sağlayacak. Ayrıca satın alma bu hızla gelişen pazardaki portföyümüzün genişlemesini hızlandıracak” diye konuştu.

Siber güvenlik Rockwell Automation’ın en hızlı büyüyen iş kollarından biri. İmalat sanayi evrimleştikçe ve her zamankinden daha bağlantılı hale geldikçe, geleneksel fiziksel güvenlik stratejileri üretim operasyonlarını korumak konusunda artık yetersiz kalıyor. Müşterilerimizin proaktif siber güvenlik stratejileri geliştirmesine, bu stratejileri sürdürmelerine ve iyileştirmelerine yardımcı olmak için Rockwell Automation geniş kapsamlı hizmet ve çözümler sunuyor. Avnet ekibinin bu konudaki bilgi ve deneyimi, dünya çapında IT/OT siber ve ağ uzmanlığını genişleterek Rockwell Automation’ın Bilişim Çözümleri ve Bağlı Hizmetler (Connected Services) birimleri için belirlediği iki haneli büyüme stratejik hedeflerine ulaşmasını destekleyecek.

Avnet CEO’su Igal Cohen ise satın almaya ilişkin yaptığı konuşmasında “Rockwell Automation’ın bir parçası olarak, hali hazırda güçlü olan siber güvenlik ürün ve hizmetlerini genişletmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi. Cohen, mevcut müşterilerine hizmet vermeye devam edeceklerini ve bu anlaşma ile çok daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşabileceklerini belirterek şöyle devam etti: “Tutkumuz ve misyonumuz her zaman olabildiğince fazla şirketin verisini iç ve dış tehditlere karşı korumak olmuştur.”

Satın alma işleminin müşteri onay ve koşullarına da bağlı olarak 2020’nin ilk aylarında tamamlanması bekleniyor. Açıklamada satın almanın Rockwell Automation’ın 2020 finansal sonuçları üzerinde maddi bir etki bırakması beklenmediği de belirtildi.