Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Schneider Electric, Üretim ve Dijitalleşmede Sürdürülebilir Başarı için Gebzeli Sanayicileri İnovasyon Tır’ında...

Schneider Electric, Üretim ve Dijitalleşmede Sürdürülebilir Başarı için Gebzeli Sanayicileri İnovasyon Tır’ında Ağırladı

PAYLAŞ

Schneider Electric, İnovasyon Yolda ekinlikleri kapsamında İnovasyon Tır’ı ve seminer programı ile küresel bilgi birikimini ve yeni nesil teknolojilerini Türkiye’de sanayinin gelişimine açıyor. 5 şehirde, 5 organize sanayi bölgesinde sektör temsilcileri ile buluşacak olan İnovasyon Tır’ı 17 Eylül’de Türkiye’nin güçlü üretimi üssü Gebze’deydi.

Etkinlik boyunca Schneider Electric İnovasyon Tır’ı Gebze ve çevresinden katılımcılara birbiriyle haberleşen ürünler ve IoT tabanlı yazılımları deneyimlemenin mümkün olduğu özel bir ortam sundu. Ayrıca gerçekleştirilen seminer programı ile Schneider Electric konuşmacıları uluslararası çapta bir deneyimi ve öncü teknolojilere dair gelişmeleri paylaştılar. Schneider Electric uzmanları sektör temsilcilerinin endüstriyel dönüşüm ve dijitalleşme yolculuklarını şekillendirmelerine de destek oldular.

Şimdiye dek sektör profesyonellerine sunulan en kapsamlı buluşma olan etkinliğin ana gündeminde ise dijitalleşen tesisler, dijital servis çözümleri, geleceğin güç dağıtım sistemleri ve akıllı makina çözümleri ile farklı endüstrilere yönelik inovatif çözümler vardı.

Böylece kişi başına düşen üretim miktarında lider OSB olan Gebze Organize Sanayi Bölgesi temsilcileri başta olmak üzere katılımcılar, üretim alanında geleceği şekillendirecek teknolojilerle tanıştılar. Her geçen gün sanayiye yapılan yatırımın arttığı Gebze’de üretimin sürdürülebilir başarı ile büyümesi için Endüstri 4.0 alanında gelişim fırsatlarını Schneider Electric’in deneyimli uzmanları ile birlikte incelediler.

Şirketin bu kapsamda Endüstriyel Nesnelerin İnterneti’nin potansiyelini tam olarak ortaya çıkarmak üzere geliştirdiği dijital hizmetleri yeni nesil üretim anlayışının önemli bir parçasını oluşturuyor. Bunun önemli bir parçası olarak enerji üretimi ve tüketiminin optimizasyonu büyük verinin işlenmesiyle çok daha kolay hale geliyor. Bu kapsamda etkinlikte tanıtılan ve büyük ilgi toplayan EcoStruxure Microgrid Advisor, üretim tesislerine dair verilerin yanında enerji borsası, hava durumu, rüzgar hızı ve potansiyel afet durumlarını da göz önüne alarak çalışan bulut bazlı bir ürün. Bu akıllı enerji yönetimi yazılımı, öngörücü algoritmalar ile dağıtık enerji kaynaklarının operasyonunu otomatik olarak optimize ediyor. Tek bir arayüzle tüm sisteme dair verilerin toplanmasını, sürecin takip edilmesini ve operasyonun kontrolünü sağlıyor. Ayrıca siber güvenlik standardlarına uygun tasarlanmış haberleşme özellikleriyle enerjinin güvenli bir şekilde yönetimine olanak sunuyor. Tüm bu özellikleriyle de kullanıcılar için sistemin tüm kontrolünü üstleniyor, böylece hem daha fazla tasarruf edilmesini hem de enerji kesintilerinden minimum etkilenilmesini sağlıyor.

EcoStruxure Microgrid Advisor, Schneider Electric’in IoT tabanlı açık, farklı marka ürünlerle çalışabilen otomasyon çözümü platformu olan EcoStruxure üzerine kurulu. EcoStruxure, kullanıcılarına güvenlik, güvenilirlik, verimlilik, sürdürülebilirlik ve bağlanabilirlik sağlıyor. Haberleşen ürünler, uç kontrol ve uygulama, analitik ve servisler katmanlarından oluşan EcoStruxure mimarisi aynı zamanda Nesnelerin İnterneti, haberleşme ve bulut teknolojileri, büyük veri analitiği ve siber güvenlik gibi teknolojileri kullanıyor. Böylece Bina, Güç, Veri Merkezi, Makine, Tesis ve Şebeke alanlarında endüstrinin tüm katmanlarında dijital dönüşüme hizmet ediyor.

Schneider Electric İnovasyon Tır’ının sonraki durakları:

3 Ekim – Ankara Bilkent Otel ve Konferans Merkezi

7 Ekim – Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi

11 Ekim – Bursa Organize Sanayi Bölgesi

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için: https://www.se.com/tr/tr/about-us/events/innovation-tour/mass.jsp