Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Schneider Electric, Veri Merkezi Altyapı Yönetimi’nde Lider Seçildi

Schneider Electric, Veri Merkezi Altyapı Yönetimi’nde Lider Seçildi

PAYLAŞ

International Data Corporation (IDC), daha verimli ve ticari açıdan kritik veri merkezlerini destekleyerek büyüyen Veri Merkezi Altyapı Yönetimi (DCIM) pazarının mevcut ortamını ve kapsamını ayrıntılarıyla ele alan ve rekabette geniş yelpazedeki çözümlerin de kıyaslandığı “Veri Merkezi Altyapı Yönetimi 2015” araştırması sonuçlarını açıkladı.

Araştırma sonuçları doğrultusunda IDC, Schneider Electric’i bir kez daha, en üst kategoride lider olarak ilan etti. Satıcı anketleri, görüşmeleri ve halka açık olarak kullanıcılardan elde edilen bilgi ve geri bildirimler temel alınarak gerçekleştirilen kapsamlı IDC MarketScape değerlendirme sürecinde ayrıca, Schneider Electric’in de dahil olduğu her tedarikçi 30 adet beceri ve strateji unsuruyla karşılaştırıldı. Schneider Electric, IDC araştırması ile onaylattığı liderliğini, artan güçlüklerle başa çıkmaları ve şirketlerini ileri taşımaları için müşterilerine sunduğu akıllı ve güvenilir yazılım ve hizmet çözümleri ile daha da pekiştirmeyi hedefliyor.

IDC MarketScape raporuna göre, küresel bir enerji yönetimi ve veri merkezleri çözümleri sağlayıcısı olarak Schneider Electric, Veri Merkezleri için StruxureWare DCIM çözümü kapsamında büyük bir kurulu taban oluşturuyor. Ayrıca, Schneider Electric’in veri merkezleri tasarlama, oluşturma ve yönetiminde dünya çapındaki varlığı ve pozisyonu, IT yönetimi alanı kapsamında StruxureWare modüllerini, tesisler ve güç yönetimi fonksiyonlarının genişletilmesi için mantıksal olarak uyumlu hale getiriyor.

Schneider Electric Global Veri Merkezi Yazılımları ve Yönetilen Hizmetler Başkan Yardımcısı Soeren Brogaard Jensen, konu ile ilgili olarak açıklamasında, “Nesnelerin İnterneti ile veri temelli katlanarak büyüme ve veri merkezleri üzerinde giderek dijitalleşen dünya tarafından desteklenen görülmemiş baskı, ticaretin can damarı haline geldi. Gerçek zamanlı ticari operasyonlar tehlikedeyken Veri Merkezi Arayüzü Yönetimi (DCIM), kullanıcılarını, hızlarını korumaları ve gerçek verileri temel alan bilgiye dayalı kararlar almaları için gerekli bilgilerle donatılabilir. Veri Merkezleri için StruxureWare çözümümüzün DCIM için IDC MarketScape’te bir lider olarak kabul edilmesi, kullanıcılara, işlerini yazılım tanımlı veri merkeziyle bağlayan geniş bir veri merkezi analizleri platformu sunma becerimizi gösteriyor” dedi.

Schneider Electric’in kapsamlı DCIM çözümünü akıllı IT özellikli veri merkezine olanak sağlayan temel becerileri sunan bir çözüm olarak nitelendiren IDC MarketScape ayrıca, bu çözümün yöneticilere verimlilik, performans ve hızı optimum hale getirmek ve veri merkezlerini bir maliyet merkezinden bir ticari araca dönüştürmek için ihtiyaç duydukları veri merkezi takibini bütüncül ve gerçek zamanlı bir şekilde sağladığını belirtiyor. Bu durum, StruxureWare’in kritik tesisler, izleme ve otomasyondaki sıralı becerileri ve IT yönetim işlevleri kadar, bu işlevlerin tesisler boyunca giderek artan dağıtılmış kaynakları kullananlara desteği şekilde görülüyor. Rapor ayrıca rakipler arasında benzer satış modellerini etkileyen Schneider Electric’in modüler “kullandıkça oluştur” yaklaşımını onaylarken, kurumun küresel hizmetlerini ve desteğini “güçlü yön” olarak tanımlıyor.