Ana sayfa new products/Yeni Ürünler SIDI, IO-Link Cihazlarını Profinet’e Entegre Ediyor

SIDI, IO-Link Cihazlarını Profinet’e Entegre Ediyor

PAYLAŞ

Turck’un IO-Link masterları, SIDI (Simple IO-Link Device Integration) (Basit IO-Link Cihaz Entegrasyonu) ile herhangi bir ek yazılım veya programlama gerektirmeden IO-Link cihazlarının doğrudan Profinet entegrasyonunu sağlar.

Turck’un Basit IO-Link Cihaz Entegrasyonu – SIDI, IO-Link cihazlarının Profinet otomasyon sistemlerinde kullanılmasını basitleştirir. Modüler I/O sistemlerinde cihazlar masterın GSDML dosyasına entegre edilmiş olduğundan, kullanıcılar ürün kitaplığından cihazları seçebilir (örneğin, TIA Portal’da) ve aygıtları bir alt modüldeki alt modüllermiş gibi açılan alanlar yoluyla bunları projelerine entegre edebilirler. Kullanıcı, tüm cihaz özelliklerine ve parametrelerine düz metin olarak erişimden yararlanır. Ölçüm aralıkları, anahtarlama noktaları ve anahtarlama hızları herhangi bir programlama veya ek bir yazılım gerektirmeden doğrudan mühendislik sisteminden ayarlanabilir.

SIDI(Simple IO-Link Device Integration), TBEN-L, TBEN-S ve FEN20 serisinin tüm Turck IO-Link masterlarına entegre edilmiştir. Yazılım, Turck ve Banner Engineering’e ait tüm IO-Link cihazlarını içerir. SIDI kütüphanesine IO-Link özellikli valf blok cihazları da eklenildi. Diğer üreticilerin cihazları istek üzerine eklenebilir.

SIDI ayrıca bakımı önemli ölçüde kolaylaştırır. Master ve diğer cihazların tüm cihaz özellikleri ve parametreleri doğrudan kontrol ünitesinin merkezi proje dosyasında mevcut olduğundan, arıza durumunda otomatik cihaz değişimi, hem IO-Link masterları hem de cihazlar için sorunsuzca gerçekleştirilebilir.