Ana sayfa OTOMASYON OKULU “Şirketler hibrit bulutun ideal BT modeli olduğunun farkında”

“Şirketler hibrit bulutun ideal BT modeli olduğunun farkında”

PAYLAŞ

Hewlett Packard Enterprise ve Nutanix, Nisan ayında başladıkları iş birliğinin sonucunda, HPE’nin entegre hizmet olarak (aaS) hibrit bulut teklifi olan, Nutanix için HPE GreenLake ve HPE ProLiant DX çözümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu iş birliği ile HPE ve Nutanix, müşterilerine ve iş ortaklarına kendi hibrit bulut stratejilerine kurmaları için tercih özgürlüğü sunuyor. Ayrıca, Nutanix için HPE GreenLake ve ProLiant DX Çözümleri şirketlerin daha hızlı hareket edebilmesini, maliyetleri düşürebilmesini ve müşterilerine daha geniş seçenekler sunabilmesini sağlıyor.

Tüm dünyada şirketler hibrit bulutun ideal BT modeli olduğunun farkında ve bunu kolayca uygulayabilecekleri çözümlere ihtiyaç duyuyorlar.” diyen Nutanix Ürün ve Çözüm Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Monica Kumar,Yöneticiler böylece işleri için önem taşıyan uygulamalara odaklanabilsinler diye temeldeki bulut altyapısını görünmez kılmayı amaçlıyoruz. HPE ile iş birliği yaparak daha fazla kurumsal şirkete en doğru hibrit bulut çözümünü kolayca bulabilecekleri yollar ve ölçeklendirme olanakları sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

Günümüzde kurumlar, müşterilerinin beklediği düzeyde hizmet sunabilmek için hibrit bulut sistemlerinden yararlanıyor. Veriyi istenilen yerde saklama esnekliği sunan hibrit bulut sistemleri, kurumlara aradıkları seviyede kontrol sağlıyor ve iş yüklerini daha verimli bir şekilde ölçeklendirme olanağı veriyor.” diyen HPE Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pointnext Hizmetleri Genel Müdürü Pradeep Kumar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nutanix ile birlikte sunduğumuz çözüm sayesinde müşterilerimize daha yüksek hız, esneklik, kontrol ve tercih olanaklarına sahip bulut becerileri sağlıyoruz. Müşterilerimiz böylece, işlerini ileriye taşıyacak yenilikçi dijital girişimlere odaklanabiliyorlar.

Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan çözüm: HPE GreenLake

HPE GreenLake çözümü Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımı ve dahili AHV hipervizöründen yararlanarak, tamamen HPE tarafından yönetilen özel bir bulut sunuyor. Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan bu çözüm, müşterilere kullandıkları hizmet başına ödeme yapma olanağı tanıyor. HPE GreenLake ile şirketler kendi istedikleri teknolojileri kullanarak BT çözümleri tasarlayabiliyor ve bunları kolayca kullanabiliyor. Ön tedariğin düşürülmesiyle yatırım giderleri yüzde 30’a kadar azalıyor, BT operasyonları elemanlarının üzerindeki destek yükünün çekilmesiyle BT kaynaklarından yararlanma oranı yüzde 40 artıyor. Böylece kritik BT projelerinden daha çabuk değer alınabiliyor.[1] Hizmet şeklinde sunulan çözüm şimdi HPE GreenLake’in sunulduğu 50’den fazla ülkede kullanılabiliyor. Nutanix için HPE GreenLake çözümü öncelikle Son Kullanıcı Bilgi İşlem girişimleri, veri tabanları ve özel bulutların müşterilerde uygulanmasını basitleştirmeye odaklanacak.

HPE ProLiant DX çözümü, HPE fabrikalarında Nutanix yazılımı önceden yüklenmiş HPE ProLiant ve Apollo sunucuları üzerine kuruldu. HPE ProLiant DX, sektör lideri Nutanix yazılım ve sunucu teknolojisini anahtar teslim bir çözüm halinde sunarak kurumsal şirketlerin modern veri merkezi mimarilerine uyumunu hızlandırıyor.

“HPE ProLiant sistemleri üzerinde çalışan Nutanix Enterprise Cloud yazılımları, BT ekibim için kurulumu kolay, esnek ve güvenilir bir çözüm oldu.” diyen San Fransisco Bölge Savcılığı CIO’su Herman Brown, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çözümü kullanmaya başladığımızdan itibaren ekibim altyapı yönetimiyle daha az ilgilenerek yeni uygulamalar ve hizmetler sunmaya daha fazla fazla vakit bulabildi.”

Hem HPE hem de Nutanix’in iş ortağı olan PQR, Nutanix ile HPE çözümlerinin bir araya geleceği günü bekliyordu. Şimdi o an geldi. Ortak çözümün HPE GreenLake üzerinden bir hizmet olarak da sunulmasından özellikle memnunuz.” diyen PQR Ticari Direktörü Marco Lesmeister, ardından şunları söyledi: “PQR olarak her zaman müşterilerimize anlaşılabilir ve sade teklifler sunmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin tüm BT altyapı yönetimi sorumluğunu alıp bunu kullanım başına ücretlendiriyoruz. GreenLake çözümü bize bunu yapma fırsatı veriyor. PQR’a veya müşterilerimize hiçbir risk oluşturmadan ölçeğimizi kolayca ayarlayabiliyoruz.”

Summit Partners LLC Büyük Ortağı Jon Lankert ise şöyle konuştu: “HPE ile Nutanix arasındaki iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Nutanix Enterprise Cloud yazılımı ve HPE donanımları bir araya gelerek müşterilerimize geniş ölçeklendirme olanağına sahip, kolayca geliştirilebilen bir çözüm sunuyor. Nutanix yazılımını HPE teknolojisiyle birlikte HPE GreenLake üzerinden satma olanağı bizim için çok iyi bir fırsat. Bu iş birliğiyle müşterilerimiz HPE ve Nutanix’in avantajlarına birlikte kavuşurken, hiçbir ön ödeme yapmadan yalnızca kullandıkları çözümlerin aylık ücretini ödeyecek.”

Daha fazla bilgi için lütfen www.nutanix.com/hpe ve www.hpe.com/greenlake adreslerini ziyaret edebilirsiniz.