PAYLAŞ

2014 yılında toplam 175 milyon euroluk kauçuk ve yan ürünleri ihracı gerçekleştiren Standard Profil, İMMİB’in geleneksel hale getirdiği “İMMİB İhracatın Yıldızları” ödül töreninde ödüle değer görüldü.

Otomotiv yan sanayisinde sızdırmazlık profili üretimi gerçekleştiren Standard Profil, 2014 yılında Kauçuk ve Kauçuktan Eşya Kategorisinde en çok ihracat yapan üçüncü firma oldu.

Törende Standard Profil’in ödülünü almak için hazır bulunan Kaliteden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Deveci, fimanın çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Uluslararası Türk şirketi Standard Profil olarak ülkemiz ihracatına katkı sağlamaktan son derece gurur duyuyoruz. Kalite ve inovasyon odaklı üretim ve yönetim stratejilerimiz sayesinde global otomotiv pazarında tercih ediliyoruz. Düzce ve Manisa’daki fabrikalarımızla birlikte 7 ülkede toplam 10 fabrikamız sayesinde, sızdırmazlık profili alanında Avrupa’da ikinci, dünyada beşinci sıradayız. Geçen yıl toplam 345 milyon avro olan global ciromuzun 235 milyon avrosunu Türkiye’de gerçekleştirdik. 2013’e göre yüzde 11 artırdığımız 175 milyon avroluk ihracatımız sayesinde, EPDM ürünlerimizle kauçuk alanında üçüncü, TPV ürünlerimizin dahil olduğu alanda ise 40. sırada yer alarak bu sene de ihracatın yıldızlarından biri olmayı başardık.” StandardProfil_Manisa_Fabrika_2