PAYLAŞ

Teledyne Technologies’in bir iştiraki olan Teledyne FLIR, Boson®+ termal kamerası ve Hadron™ 640R çift kamera modülü için kapsamlı bir çevrimiçi geliştirici destek içeriği sunmaya başladı. Savunma ve endüstriyel sektörler ile yeni kullanım alanları için termal ürün geliştirmeyi basitleştirirken riski azaltmaya yardımcı olacak ipuçları ve belgeler sunan program kapsamında, entegrasyon destek videoları ve ek çevrimiçi içerikler de bulunuyor.

Teledyne FLIR Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Dan Walker, konuyla ilgili şunları paylaştı: “Teledyne FLIR, kapsamlı kullanıcı kılavuzları, çizimler ve uygulama notlarının yanı sıra grafiksel kullanıcı arayüzleri, yazılım geliştirme kitleri ve geliştirici kitleri gibi veri paketleri ile termal kamera modüllerimizin, dronlar, elde taşınabilen cihazlar, güvenlik ürünleri gibi birçok ürüne entegre edilmesini destekliyor. Teledyne FLIR’i rakiplerimizden farklılaştıran entegrasyon destek serimiz, müşterilerimizin bizim donanımlarımızı, yazılımlarımızı ve araçlarımızı kullanarak en kısa sürede geliştirmeye başlamaları için çevrimiçi destek sağlıyor.”

Teledyne FLIR, ürün geliştirmeden başlayıp üretime kadar tüm ürün yaşam döngüsü boyunca sektördeki en kapsamlı veri kaynaklarını kullanıcılarına sunuyor. Yeni indirilebilen içerik ve video serileri, Boson+ için ışınım ölçümü, ayar yapma ve lens kalibrasyonu konularında rehberlik yaparken aynı zamanda Mobil Endüstri İşlemci Arayüzü (Mobile Industry Processor Interface / MIPI) ve yazılım entegrasyonu konularında da destek sağlıyor. Destek içeriğinde ayrıca entegratörlerin, Hadron 640R’nin, son teknoloji Qualcomm ve NVIDIA gömülü sistemleri ile arayüz oluşturması için adım adım nasıl yapılacağını anlatan talimatlar da yer alıyor. Teledyne FLIR, entegratörlerin piyasaya daha hızlı çözümler sunabilmeleri için ek içerikleri geliştirdikçe sisteme ivedilikle yüklemeyi planlıyor.

Tak-Çalıştır Entegrasyonu
Boson+, 20 milikelvinlik (mK) termal hassasiyeti ile piyasada en hassas uzun dalga kızılötesi (longwave infrared / LWIR) kamera ailesi olarak yer alıyor. Ayrıca sistem, yaygın olarak kullanılan Boson kamera modülünün kolaylıkla bir üst versiyona yükseltme imkânı da sunuyor; gerekli olan tek şey eski modülün Boson+ ile değiştirilmesi. Hadron 640R ise performans lideri 640×512 çözünürlüğe sahip radyometrik Boson termal kamera modülü ile 64 MP çözünürlüğe sahip görünür bir kamerayı, kolay entegre edilebilen tek bir modül aracılığı ile birleştirebiliyor. Boyutları, ağırlığı ve gücü optimize etmek için tasarlanan ve ABD’de üretilen Boson+ ve Hadron 640R, insansız kara araçları (İKA), insansız hava araçları (İHA), otomotiv, giyilebilir teknoloji, güvenlik uygulamaları, elde taşınabilen cihazlar ile termal nişangahlara entegrasyon için ideal çözümler olarak göze çarpıyor.

Tüm Ürün Yaşam Döngüsü Boyunca Tam Destek
Teledyne FLIR’in sağladığı avantaj, geliştirmeden üretime ve ürün desteğine kadar olan tüm süreçlerde riskleri ve maliyetleri düşürmesidir. Entegratörler için tasarlanan, hem boyut, ağırlık ve güç bakımından hem de maliyet bakımından optimize edilmiş, yüksek performans sunan termal kamera modülleri, sektörde en kapsamlı garantilere sahip olmanın yanı sıra yapay zeka uygulamaları ile uyumlu olmaları ve ürün geliştirmeyi hızlandıran fabrikada entegre edilebilen lens seçenekleri ile öne çıkıyor. Entegrasyon süreci; çevrimiçi uygulama notları, videolar ve uygulama ekibinin desteği ile daha basit bir süreç haline getirilerek kameranın performansı kolaylıkla optimize ediliyor.

Entegrasyon kaynakları için, www.flir.com/time adresini ziyaret edin.