Ana sayfa Industry News/Endüstri Tosunoğlu Operasyonel Süreçlerini Güçlendirmek için Infor ile İş Birliği Yapıyor

Tosunoğlu Operasyonel Süreçlerini Güçlendirmek için Infor ile İş Birliği Yapıyor

PAYLAŞ

Bulut şirketi Infor, döşemelik kumaş üretimi yapan Tosunoğlu Tekstil’in Infor CloudSuite Industrial Enterprise’ı seçtiğini duyurdu. İş kapsamını yeni endüstrilere doğru genişleten Tosunoğlu Tekstil, döşemelik kumaş üretimi alanında tam entegre bir üretim tesisi olarak faaliyet gösteriyor. Tosunoğlu, Amazon Web Services (AWS) tarafından desteklenen çoklu kiracılı bulut tabanlı kurumsal kaynak planlaması (ERP) ve dijitalleştirme çözümü ile iş süreçlerini iyileştirmeye ve BT altyapısını optimize etmeye çalışıyor/çabalıyor.

Konut ve dış mekanlar için yüksek kaliteli kumaşlar üreten ve dünya çapında 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteren Tosunoğlu, 1986 yılında Denizli’de kuruldu. Tosunoğlu yakın zamanda iş kapsamını genişleten bir büyüme kararı alarak otel zincirleri ile mobilite sektörlerini de faaliyet alanına aldı. Ekolojik, teknolojik, sürdürülebilir ve özgün tasarımlı kumaş üretimini hedefleyen Tosunoğlu, altı kıtaya ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

Tosunoğlu, hizmet verdiği endüstrilerin sayısını artırarak daha fazla karmaşıklığı da beraberinde getiren yeni iş kollarını faaliyete geçirdi. Tosunoğlu’nun çözümü, otel zincirleri ve mobilite endüstrileri için operasyonel süreçlerini güçlendirmeye yönelik üst düzey bir karar almak oldu. Infor CloudSuite Industrial Enterprise ise bu ihtiyacın karşılanması için kanıtlanmış bir çözüm olarak belirlendi. Öte yandan, hızla değişen piyasa koşulları ve müşteri ihtiyaçları karşısında Tosunoğlu’nun gelişmiş proje yönetimi, projelerin zamanında, bütçe dahilinde ve paydaşların beklentileri doğrultusunda tamamlanmasına yardımcı oluyor. Infor CloudSuite Industrial Enterprise, bu kabiliyeti tamamıyla entegre tek bir iş paketinde güçlendiriyor. Tosunoğlu, bu iş çözümünü Infor’un partneri olan Enigma Business Solutions aracılığıyla uyguluyor.

Tosunoğlu Tekstil Genel Müdür Yardımcısı Murat Tosunoğlu konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Hızlı, esnek ve değişen tedarik zinciri koşullarına duyarlı olma gibi özellikler gerektiren otel zincirleri ve mobilite endüstrileri için daha fazla müşteri odaklı olmamız gerekiyor. Bu, aynı zamanda müşteri verilerini toplayıp analiz ederken ürün ve hizmetleri müşteriye özgü tasarlayarak müşterilerimizin ihtiyaç ve tercihlerini tüm iş kararlarımızın merkezine koymayı içeriyor. Bu çevikliği elde etmek için, tüm departmanlarımızın aynı verilerle çalışmasına olanak tanıyan Infor’un çoklu kiracılı bulut çözümüne yöneldik. Gerçekleştirdiğimiz dijitalleşme adımı sayesinde, yeni faaliyet göstermeye başladığımız sektörlerin taleplerine daha hızlı yanıt vermeyi ve aynı zamanda bünyemizdeki mevcut operasyon sürecini geliştirmeyi öngörüyoruz.”

Enigma Business Solutions Yönetici Ortağı Reslen Eroğlu ise Tosunoğlu ve Infor arasındaki iş birliğine ilişkin “Endüstriyel üreticilerin müşterilerinden gelen beklentilere hızlı bir şekilde yanıt verme çabaları, iş süreçlerinin daha karmaşık hale gelmesine neden oluyor. Karmaşıklığın üstesinden gelmek için organizasyonel değişim stratejileri geliştirmelerine ve yönetmelerine yardımcı olarak üreticilerin daha esnek ve daha çevik olmalarını sağlıyoruz. Bu doğrultuda, otel zincirleri ve mobilite endüstrileri gibi dijital iş uygulamalarını kullanan şirketler, daha yüksek büyüme potansiyeline sahip görünüyor. Dijital iş uygulamaları doğru şekilde uygulanırsa, bir şirketin büyümesini teşvik etmek için büyük bir adım atılmış oluyor. Bu nedenle, Infor CloudSuite Industrial Enterprise çözümünün Tosunoğlu’nu bu büyüme ve yeni faaliyet alanlarına açılma sürecinde desteklemek için en uygun çözüm olduğuna kanaat getirdik.”

Infor CloudSuite Industrial Enterprise hakkında daha fazla bilgi almak için:
https://www.infor.com/products/cloudsuite-industrial-enterprise