Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Universal Robots, DCL Logistics’e yüzde 500 verimlilik artışı sağladı

Universal Robots, DCL Logistics’e yüzde 500 verimlilik artışı sağladı

PAYLAŞ

Universal Robots’un, geliştirdiği cobot’lar üretimden paketlemeye, kalite kontrolden makine beslemeye kadar birçok alanda hizmet ederek üretimde kalite ve verimlilik artışına katkı sağlıyor. Son olarak DCL Logistics ile iş birliği gerçekleştiren Universal Robots, şirkete yüzde 500 verimlilik artışı, iş gücünde yüzde 50 tasarruf ve yüzde 100’e varan sipariş doğruluğu sağladı.

Elektronik cihazlara, dijital yerli markalara ve tıbbi teknoloji cihazlarına hizmet veren çok kanallı bir lojistik şirketi olan DCL Logistics’in mevcut çalışma sistemine entegre olan ve ürünlerin şirketin paketleme merkezindeki kutulara yerleştirilmesini ve paketlenmesini doğru bir şekilde gerçekleştiren UR10 cobot’lar, proje yatırımını 3 ay gibi kısa sürede amorti etti.

İşletmelerin üretim ve rekabet güçlerini artırıyoruz

Cobot teknolojileri ile şirketlerin verimliliklerini artırdıklarını söyleyen Universal Robots Türkiye ve MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, “DCL örneğinde olduğu gibi cobotlarımız şirketlerin üretim, verimlilik ve insan kaynağı gibi alanlarında ciddi oranlarda avantaj sağlıyor. Paketlemeden ürün taşımaya, kalite kontrolden paletlemeye kadar birçok süreçte görev alabilen cobot’larımız işletmelerin rekabet ve üretim güçlerinin artırılmasına da yardımcı oluyor. Akıllı telefon kullanan birisinin kolayca programlayabileceği ve kullanabileceği cobot’larımızın verimliliğini daha da artırmak için bizlerde online platformlar üzerinden eğitimler ve seminerler düzenliyoruz. Her an her yerden zaman sorunu olmadan izlemeye ve eğitim almaya yarayan Çevrimiçi Toplantılar, Çevrimiçi Web Seminerleri, Çevrimiçi Akademi ve Örnek Uygulamalar’dan oluşan online çözüm paketimizle, dünyanın dört bir yanında yer alan farklı sektörlerdeki kullanıcılarımızın yanlarında oluyoruz” dedi.

Cobot’lar esnek üretime imkan tanıyor

Kolay programlanabilen, birkaç dakika içerisinde kuruluma imkan tanıyan cobot’lar üretimin kesintisiz devam etmesine de katkı sağlıyor. Risk analizine bağlı olarak hiçbir güvenlik bariyerine ihtiyaç duymadan, insanlarla iş birliği halinde yan yana çalışabilen cobot’lar 7 gün 24 saat esnek üretim ve kesintisiz çalışma imkanı sağlıyor.  

5 kişinin yapacağı işi 2 saate düşürüyor

Beş kişilik bir ekibin bir günde yapacağı işi iki saatte yapabilen cobotlar, işletmenin büyüyerek yeni pazarlara odaklanmasını sağlıyor. Maliyet tasarrufu sağlayan cobotlar, çalışanları yüksek riskli alanlarda çalışmaktan ve sıra gelen sıkıcı işlerden kurtarıyor. Cobotlar ayrıca daha önce üretim alanında çalışan bir işçinin cobot uzmanı ya da cobot operatörü gibi kalifiye alanlara geçişinin de önünü açıyor. Üretim maliyetlerini de ciddi oranda düşüren cobot teknolojileri fiyat rekabetini de yanında getiriyor.