Ana sayfa Hot topıcs/Güncel Universal Robots, ‘Dünya Otomotiv Konferansı 2021’’de

Universal Robots, ‘Dünya Otomotiv Konferansı 2021’’de

PAYLAŞ

Bu yıl online olarak 8’incisi gerçekleşecek Dünya Otomotiv Konferansı, otomotiv sektörü profesyonellerini bir araya getiriyor. Diamond Sponsor olarak konferansa destek verdiklerini belirten Universal Robots Türkiye&MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, konuşmacı olarak katılacağı panelde cobot’ların otomotiv sektöründeki yaygın kullanım uygulamaları ile birlikte sunduğu avantajları anlatacak.

Türkiye’den ve dünyadan otomotiv sektörüyle ilgili en güncel bilgilerin ve gelişmelerin masaya yatırılacağı Dünya Otomotiv Konferansı 2021 (World Automotive Conference 2021 (WAC 2021)) 21-22 Eylül 2021 tarihlerinde online olarak gerçekleşecek. Konferansta, dünya devi otomotiv markaları, sektöre yön veren ana üretici ve tedarikçi firmalar, kamu kuruluşları ve STK’lar bir araya gelecek.

İki günlük program süresine yüzlerce katılımcıyla çevrim içi olarak gerçekleşecek konferansın ilgi çeken konu başlıkları arasında; pandemi süreci ve sonrası için ekonomik beklentiler, sektöre yön veren firmaların vizyon hedefleri, otomotiv sektörünün içinden geçtiği dönüşüm, elektrikli araçların yükselişi ile otomotiv endüstrisindeki dijitalleşme uygulamaları, yapay zeka ve otomasyon gibi mega trendler bulunuyor.

‘Cobot’larla esnek üretim imkanı

Dünya otomotiv sektöründen önde gelen yerli ve yabancı pek çok konuşmacının katılımıyla gerçekleşecek konferansın ilk gününde Universal Robots Türkiye&MEA Ülke Müdürü Kandan Özgür Gök, cobot teknolojisinin yenilikçi çözümleri hakkında bir konuşma yapacak. Dünyanın en önemli otomotiv fuarlarından biri olarak sayılan WAC’a 2018 yılında da katıldıklarını ve 2021’e Diamond Sponsor olarak destek verdiklerini kaydeden Gök; “Uluslararası Robotik Federasyonu (IFR) tarafından sunulan 2020 Dünya Robot Raporu’na göre, yeni robotların sektörel bazlı kurulumunda yüzde 28’lik pay ile otomotiv sektörü birinci sıradaki yerini koruyor. Otomotiv üretim süreçlerinin otomasyonunda, kolaboratif robotlarımızla yani iş birliğine dayalı cobotlarımızla daha hızlı kurulum ve programlamayla birlikte esnek üretim imkanı sunuyoruz. Düşük enerji tüketiminin yanı sıra çok az alan kaplayan cobotlarımızla işletme maliyetlerini de azaltıyoruz” dedi.