Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Valmet, saha servis operasyonlarını geliştirmek amacıyla yeni bir dijital platforma yatırım yapıyor

Valmet, saha servis operasyonlarını geliştirmek amacıyla yeni bir dijital platforma yatırım yapıyor

PAYLAŞ

Valmet, stratejik öneme sahip saha hizmetlerini desteklemek, kolaylaştırmak ve geliştirmek için yeni bir dijital platforma yatırım yapıyor. Yeni platformun tüm dünyada uygulamaya 2020 yılı baharında geçmesi planlanıyor. Yeni platform birçok mevcut platformun yerini alacak.

Valmet, müşterilerine hizmette dünya lideri olma vizyonu ışığında, yerel varlığın önemli bir parçası olan saha hizmetlerini geliştirmeye yönelik önemli bir yatırım gerçekleştirdi. Valmet Saha Hizmetleri (Valmet Field Services), bakım ve proses destek hizmetlerinin yanı sıra, yıllık kapanmalar ve uzaktan yardım hizmetlerini de kapsıyor.

Valmet, Saha Hizmetleri Büyümeden Sorumlu Direktörü Anders Öhrblad, “Yeni platform, iş gücü şeffaflığı sağlayarak ve sahadaki saha servis uzmanlarımızın Valmet Performans Merkezleri’ne (Valmet Performance Centers) uzaktan bağlantı aracılığıyla bağlanarak müşterilerimize dünya standartlarında hizmet sunma yeteneğini daha da artıracak. Bu sayede müşterilerimizin tesislerinde istenen hizmetleri daha hızlı ve doğru sunacağız. Yatırım ayrıca daha iyi öngörü ve tavsiyelerde bulunarak müşterilerimizin ekipman ve süreçleri için ortak bakım ve servis yol haritaları geliştirmemize de olanak tanıyacak” dedi.

Valmet’in saha hizmetlerinde öncü olma stratejisini destekliyor

Yatırımın yapıldığı platform, Saha Servis Uygulama Yazılımı (Field Service Execution Software) konusunda lider hizmet sağlayıcısı ServiceMax tarafından teslim edilecek. ServiceMax CEO’su Neil Barua, “Valmet’in saha hizmeti mükemmelliği konusundaki vizyonunu ve şirketin varlık yoğun müşterileri için sunduğu hizmetin stratejik önemini desteklemekten onur duyuyoruz. Valmet ile olan ortaklığımız yalnızca dünya standartlarında bir endüstriyel saha hizmet programı sunmaya yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda Valmet’in teknisyenlerine hizmet gereksinimlerini daha iyi tahmin edebilecek araçlar sağlayacak. Ortaklık, müşterilerin endüstriyel ekipman ve süreçleri için uzun vadeli ortak bakım ve servis yol haritalarının geliştirilmesine de yardımcı olacak” dedi.

Yeni yatırım, Valmet’in saha hizmetlerini özel bir programla geliştirme konusundaki stratejik kararının bir parçası. Yatırımın odağında yeni saha hizmetleri sunabilmek, geliştirilmiş servis kapasitesi ve kullanılabilirliği sağlamak, yetkinliklerin geliştirilmesi ve süreçlerin birbirine uyumlu hale getirilmesi olacak. Valmet bugün, geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 artış ile bin 100’den fazla saha servis uzmanına sahip.