Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Valmet, Yeni Web Tabanlı Kullanıcı Arayüzünü Tanıttı

Valmet, Yeni Web Tabanlı Kullanıcı Arayüzünü Tanıttı

PAYLAŞ

Valmet, DNA Otomasyon Sistemi için proses otomasyonu teknolojisini ileriye taşıyan yeni web tabanlı bir kullanıcı arayüzü geliştirdi. Valmet DNA Kullanıcı Arayüzü (DNA UI), başta kağıt hamuru, kağıt, enerji olmak üzere tüm endüstrilerde kullanılan Valmet DNA Otomasyon Sisteminin sürekli yenilenmesinin bir adımı oldu.

Farklı kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına uygun bilgiler

Sezgisel kullanıcı deneyimi sunarak çeşitli kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına hizmet etmek, yeni Valmet DNA UI’nın geliştirilmesinde odak noktası oldu. Sistem, gösterilen bilgileri çeşitli kullanıcı ve kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına göre uyarlıyor. İlgili bilgiler, otomasyon sistemi kullanıcılarının süreci her zamankinden daha iyi kontrol etmelerine olanak sağlamak üzere görsel şekilde yapılandırılmış, anlaşılması kolay panolar, süreç ve alt süreç görünümlerinde sunuluyor.

Valmet AR-GE Otomasyon İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Jukka Ylikoji, “Müşterilerimizin bilgiyi nasıl kullandığını anlamak bizim için çok önemli, bu sayede farklı kullanıcı gruplarına bilgileri daha hızlı işlemelerinde yardımcı olabiliriz. Yeni DNA UI’da, iş akışını daha sezgisel hale getirmek için verileri yeni yöntemlerle yapılandırdık ve görselleştirdik. Bu da verilere dayanarak daha hızlı sonuçlar elde etmemize yardımcı oluyor.” açıklamasını yaptı.

Kumanda odası artık sınırları belirlemiyor

Alışılageldiği üzere sistem bilgisi ve onu kullanan insanlar kumanda odasına bağlı çalışmak zorunda. En yeni web teknolojileri ile kurulan Valmet DNA UI, fabrika veya tesislerdeki ekiplerin konumlarından bağımsız olarak ihtiyaç duydukları her an ilgili bilgilere erişmelerini sağlayan güvenli bir web tabanlı erişim ile birlikte sunuluyor. “Lojistik ve laboratuvardan toplantı odasına kadar tesislerdeki tüm çalışanlar süreç hakkında özel bilgilere ihtiyaç duyuyor. Valmet DNA UI ile kullanıcıların duruma hakim olabilmek amacıyla artık kumanda odasında kalmaları gerekmiyor.” diyen Ylijoki, Valmet DNA UI sayesinde kumanda alanının ne kadar genişlediğine dikkat çekti.

Artan farkındalık verimliliği artırıyor

Dijital endüstriyel otomasyonda 40 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan Valmet, endüstriyel tesis işletiminin güvenli ve verimli yapılmasının yanı sıra belirlenen kalite ve üretim hedeflerini karşıladığından emin olmak istiyor.

Ylijoki, “Kullanıcılar için, yeni Valmet DNA UI, tam bir farkındalık hissi anlamına gelecektir. Kullanıcılar daima kontrolü ellerinde tutabilecek ve kararlarını desteklemek için gerekli bilgi içeriğini kolayca yönetebilecekler. Bu ise verimlilik sağlayacak ve süreç boyunca tasarruf sağlanmasına yardımcı olacaktır.”dedi.

Valmet DNA UI, mevcut Valmet DNA Otomasyon Sistemlerine güncelleme olarak da kullanılmak üzere piyasaya sunulan ilk web tabanlı kullanıcı arayüzüdür. Bu, gelecekte mevcut müşterilerin web tabanlı kullanıcı arayüzünün tam sistem yenilemesi yerine yükseltme yoluyla sunduğu avantajların önünü açabileceği anlamına gelmektedir.

Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz: https://www.valmet.com/automation/control-systems/valmet-dna/user-interface/ui/

Valmet Otomasyon Sistemleri Hakkında

Valmet, 1960’lardan bu güne müşterileri için dijital çözümler geliştirme konusunda öncü olmuştur. Şirket 1979’da dağıtılmış kontrol sistemi (DCS) kurulumu gerçekleştiren dünyadaki ikinci şirkettir. Bugün ise, Valmet’in gelişmiş otomasyon sistemleri dünyadaki pek çok kağıt hamuru, kağıt, karton üretim fabrikaları, enerji santralleri, proses endüstrisi tesisleri, yolcu ve kargo gemilerinin işletimini gerçekleştirmektedir.