Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Easergy P5 Koruma Rölesi OG Korumasında Yeni Bir Dönem Başlatıyor

Easergy P5 Koruma Rölesi OG Korumasında Yeni Bir Dönem Başlatıyor

PAYLAŞ

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti (IoT) çağında elektrik şirketlerinin zorlu enerji ihtiyaçlarını karşılamak için PowerLogic ana akıllı cihaz ürün grubunun bir parçası olan yeni, bağlantılı Easergy P5 ürününü sektöre sundu. P5, koruma röleleri için daha fazla güvenlik, sadelik ve güvenilirlik sağlayan yeni nesil bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Easergy P5, benzersiz bir dijital deneyim ile kritik varlıkların korunmasını ve kontrolünü sağlamak için tasarlandı. Tek bir cihazda sınıfının en iyisi özellikleri bir araya getiriyor. Şebeke operatörleri için kullanımı kolay bir cihazda ark koruması, eksiksiz siber güvenlik, yüksek güvenilirlik ve gelişmiş bağlantı özellikleri ile zorlu uygulamalar için sınıfının en iyisi koruma sağlıyor.

P5’in sektördeki önemli bir ihtiyaca yanıt olarak geliştirildiğini belirten Schneider Electric Dijital Enerji Bölümü Başkan Yardımcısı Laurent Bataille; “Hızla değişen enerji yönetimi dünyasında müşteriler, yeni teknolojilerin ve yeni standartların yol açtığı zorluklarla başa çıkabilmek için güvenilirlik, emniyet, güvenlik, verimlilik ve sürdürülebilirlik sunan çözümlere ihtiyaç duyuyor. Easergy P5, bunların hepsini tek bir güçlü koruma rölesi ile sağlayarak elektrik şebekesi operatörleri için büyük bir gelişme sunuyor” şeklinde konuştu.

Easergy P5’in özellikleri:

•Daha güvenilir – P5’e bağlı sensörler, EcoStruxure Asset Advisor ile eşleştirildiğinde anahtarlama donanımı için güçlü öngörücü bakım sağlıyor. Isı ve nem bilgisi, anahtarlama donanımı için zararlı olabilecek sorunlu bağlantıları veya çevresel koşulları belirliyor.

•Daha verimli – Asset Advisor, operatörlerin yalnızca gerektiğinde bakım yapmaları, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamaları anlamına geliyor. Bakım gerektiğinde P5, tehlikeli koşullara maruz kalmayı en aza indirmek için ark parlaması korumalı sınıfının en iyisi güvenlik sunuyor.

Şebeke güvenliği ve koruması için büyük bir adım

Easergy P5, elektrik tesisatının emniyete alınmasına yardımcı olan modern, dijital teknolojiler sunarken koruma rölelerinde şirketin 100 yılı aşkın deneyiminden faydalanılıyor.

•Bakım gerektiğinde cihazın kolayca değiştirilebilmesini sağlayan benzersiz bir çekmeceli röle tasarımı. Tekrar devreye alma süreci enerjisiz kalma süresini minimize ederek endüstride lider 10 dakikaya iniyor.

•Kurulum, kullanım ve bakım kolaylığı ile pano üreticileri için kolay entegrasyon ve mühendislik sağlanıyor ve son kullanıcılar için toplam sahip olma maliyeti azalıyor.

•Tak-çalıştır özelliği sahip modüler portları ile gelişmiş bağlanabilirlik ve IEC 61850 ed. 1 ve 2 uygunluğu dahil olmak üzere 7 iletişim protokolü için destek sağlıyor.

Kapsamlı bir dijital araç seti ile günlük işlemler kolaylaşıyor

Easergy P5, yenilikçi dijital araçlarla birlikte daha güçlü ve kullanımı daha kolay bir performans sunuyor:

•Daha hızlı çevrimiçi fiyat teklifi ve sipariş için kolay seçim ve EcoStruxure Power Build – Orta Gerilim (Ecoreal MV) yazılımı için çevrimiçi konfigürasyon araçları

•Sanal enjeksiyon testi ve çevrimdışı konfigürasyon gibi akıllı gelişmiş fonksiyonlara sahip eSetup Easergy Pro yazılımı

•Yapılandırma ve ayar değişikliklerine kolay erişim için cihaza yerleşik web sunucusu

•Kullanıcının mobil cihazına kopyalanan röle arayüzü ile daha güvenli çalışma ve bakım için EcoStruxure Power Device uygulaması

•Schneider Electric uzmanlarından hızlı ve rahat destek için mySchneider uygulaması

Daha güçlü bağlanabilirlik, daha kapsamlı koruma

Easergy P5; Bağlantılı Ürünler, Edge Kontrolü ve Uygulamaları, Analitik ve Servisler sağlayan Schneider Electric’in açık, birlikte çalışabilir sistem mimarisi ve platformu olan EcoStruxure’ın bir parçasıdır. Böylece bağlı anahtarlama donanımından EcoStruxure Asset Advisor’a giden her türlü veri uçtan uca siber güvenlik ile güvence altına alınıyor, siber riskler azalıyor ve operasyonel güvenlik artıyor.

Schneider Electric’in ölçeklenebilir koruma rölesi ürün yelpazesinde ayrıca Easergy P1 ve Easergy P3 de bulunuyor. Easergy serisi hakkında daha fazla bilgi almak için; www.se.com/easergy