Ana sayfa new products/Yeni Ürünler ABM Greiffenberger’den sıvı soğutmalı yeni güçlü motorlar

ABM Greiffenberger’den sıvı soğutmalı yeni güçlü motorlar

PAYLAŞ

ABM Greiffenberger, verimli tahrik teknolojisi portföyünü genişletti ve şimdi portföyünde sıvı soğutmalı motorlar mevcut. Bu yeni motorlar, kullanıcılara geniş bir uygulama alanı sunmakta ve örneğin zorlu ortamlarda bile yüksek enerji verimliliği ve güç yoğunluğu vermektedir.

Marktredwitz, Almanya merkezli tahrik üniteleri uzmanı, 80 ila 160 gövde büyüklüğündeki sıvı soğutmalı motorlar geliştirdi. Kompakt tasarımları kullanıcılara sayısız avantajlar sunuyor. Motorlar az yer kaplamakta, ancak yine de güçlüdürler – özellikle mobil sürücü teknolojisindeki uygulamalar için giderek daha fazla aranan bir özellik. Sıvı, havaya nazaran zaman birimi başına daha fazla ısı yayabildiğinden, motorlar sürekli yük altında en iyi soğutma performansını sağlamaktadır. Bu performans, motorlar makinelere entegre edilmişse ve dar alanlarda da kullanılıyorsa dahi geçerlidir. Bunun ötesinde, motorlar yüksek bir termal stabiliteye sahiptir.

ABM Greiffenberger, 100 kW’a kadar su soğutmalı motorlar sunuyor. Enerji tasarruflu asenkron motorlar veya kalıcı mıknatıslı Sinochron motor olarak mevcuttur. Motorlar invertör sayesinde kontrol edilebilinir ve tüm ABM helisel dişlili, paralel şaftlı ve açısal dişli kutularına ekstra çaba göstermeden takılabilinir. Bileşenler zorlu ortamlarda da güvenilir şekilde çalışır; ABM, IP6K9K’ya kadar yüksek koruma seviyesi sunar. Eksenel veya radyal yönde soğutma, sıvılarla, örn. bir su-glikol karışımı ile veya yağ ile sağlanır. Dolayısıyla soğutma sistemindeki basınç kaybı her zaman çok düşüktür.

Su soğutmalı motorlar, baskı makinesi ve tekstil endüstrisinde kullanım için özellikle uygundur. Bu sektörlerde üretimde nispeten yüksek sıcaklıklar hüküm sürmektedir ve verimli soğutma özellikle çok önemlidir. Sıvı soğutmalı motorlar, mobil tahrik teknolojisinde, ekskavatörler veya tekerlekli yükleyiciler gibi inşaat makinelerinin ana sisteminde veya yürüyüş tahrik sisteminde üstünlük sağlarlar. Diğer uygulama alanları elektrikli araçlar, endüstriyel kamyonlar ve deniz taşıtlarıdır. ABM, bileşenlerin tasarımında modüler yapı sistemini kulandı. Özel ara yüzlere bağlantı gibi kullanıcıya özel gereksinimler kolaylıkla uygulanabilir.

Su soğutmalı motorların geliştirilmesiyle, ABM Greiffenberger, endüstri gereksinimlerini karşılamıştır. ABM CEO’su Robert Lackermeier şunları vurgulamaktadır: “Bizim için müşterilerle yakın temas ve yoğun pazar gözlemleri, kullanıcıya mümkün olan en büyük faydayı sağlamak için önemli bir köşe taşıdır.” Yüksek düzeyde dikey entegrasyona sahip sistem tedarikçisi, şirket içinde üretilen tahrik bileşenleri sunar. Farklı birçok alandaki müşteriler mükemmel danışmanlık ve endüstri uzmanlığından yararlanırlar ve ABM Greiffenberger sayesinde bireysel sistem çözümleri için güvenilir bir ortak bulurlar. Marktredwitz’de karmaşık prototipler bile hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.

Geliştirme ve üretim uzmanlığı da önemli bir rol oynar. Son teknolojik özelliklere sahip alüminyum döküm dökümhanesiyle ABM Greiffenberger, gövde parçalarının üretiminde önde gelen bir konuma ulaşmıştır. İstenilen parçalar otomatik ve üretim esnekliğine sahip makineler ve iş istasyonları kullanılarak tamamlanır. Robot kontrollü sistemler ve sarım hatları aynı seri kaliteyi garanti eder. Performans test tezgahları ve malzeme analizi laboratuvarı ayrıca yüksek tasarım ve mühendislik standardını sağlar.