PAYLAŞ

HMS Networks, OPC UA ve MQTT üzerinden IIoT iletişimi için yeni bir güvenlik platformuyla birlikte hem EtherNet/IP hem de PROFINET için Anybus® Com-pactCom™ IIoT ürünlerini görücüye çıkarıyor.

HMS Networks’ün önde gelen Anybus CompactCom ürün ailesi, cihaz üreticilerinin endüstriyel cihazlarını tüm büyük endüstriyel Ethernet ağlarına bağlamasını olanak tanıyor. IIoT bağlantısı OPC UA ve MQTT aracılığıyla zaten destekleniyor. Bununla birlikte, IIoT bağlantısı için artan pazar talebi, otomasyon cihazlarından gelen verilerin buluta güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için bir sonraki seviye veri güvenliği çözümleri gerektirir. Hem OPC UA veya MQTT iletişiminin kendisi için hem de dosya aktarımı sırasında ve web sayfalarında tam güvenlik gerekir. Verilerin şifrelenmesi ve veri hırsızlığını, kurcalamayı veya sabotajı önlemek için herhangi bir veri sisteminin bütünlüğü garanti edilmelidir.

CompactCom IIoT Secure – pazardaki ilk eksiksiz bütünleşik güvenlik ürünü
Bu soruna el atan HMS, sahadaki cihazlardan buluta tamamen güvenli iletişim sağlayan eksiksiz ve hazır bir bütünleşik güvenlik ürünü piyasaya süren ilk şirket oldu. Bu çözüm, CompactCom IIoT Secure olarak adlandırılıyor ve yeni güçlü güvenlik donanımı, güvenli önyükleme, sertifika yönetimi, şifreleme ve güvenli OPC UA ve MQTT iletişimini de bünyesinde barındırıyor. Sürüm, EtherNet / IP için CompactCom ve OPC UA ve MQTT bağlantılı PROFINET’e odaklanıyor ve aşağıdaki ana yeni yazılım ve donanım öğelerini içeriyor.

Güvenli IIoT için CompactCom yazılımı

  • Güvenli OPC UA kanalları kullanarak buluta gönderilen verilerin şifrelenmesi veya TLS üzerinden MQTT aracılığıyla şifreli trafik kullanılması
  • Yalnızca HMS ürün yazılımının kullanımını sağlayan güvenli önyükleme işlevi
  • HTTPS ve WebDAV kullanarak gelişmiş sertifika yönetimi ve TLS üzerinden güvenli erişim ve dosya aktarımı ile kimlik doğrulama
Güvenlik ve endüstriyel kullanım için hazırlanan yeni sertifikalı donanım 
  • Güvenlik yongası tam ürün bütünlüğü ve kimliği sağlar
  • Çözüm, HMS tarafından siber güvenlik açısından kapsamlı bir şekilde test edilmiştir.
  • Söz konusu ağlar için uygunluk testi yapılmıştır. Böylelikle müşteri ürün sertifikasını önemli ölçüde kolaylaştırılmaktadır.
  • Tüm Anybus ürünlerinde olduğu için uygun tüm EMC ve UL standartlarıyla uyumludur.

Sonuç itibariyle, HMS Networks tarafından EtherNet/IP ve PROFINET için hazırlanan yeni Anybus CompactCom Secure ürünleriyle, müşteriler cihazlarını yeniden tasarlamaya gerek kalmadan güvenli IIoT iletişiminden yararlanmak için bu hızlı yoldan faydalanabilirler.

Daha fazla bilgi için:  www.anybus.com

Emikon Otomasyon Ürünleri LTD
www.emikonotomasyon.com
90 216 464 25 84-85
info@emikonotomasyon.com