PAYLAŞ

Baumer GAM 900/GAM 900S Serisi İvme Sensörleri

Protek Teknik’in sunduğu Baumer markası yenilikçi bir ürünle daha karşınıza çıkıyor. GAM 900 serisi ivme sensörü iki farklı ürünü bir arada sunuyor. İki boyutlu olarak vibrasyon ölçümü yapabilen ivme sensörü ve Mekanik röle kontaklı limit switch olarak kullanılabiliyor.

Standart ivme sensörleri, ölçümlerini, kapasitif maktıkta voltaj çıkışı vererek üretirler ancak Baumer, CanOPEN ve analog arayüzlerini ile kullanıcılarına farklı alternatifler sunabilmektedir. “Minimum Boyut ve Maksimum Performans” sloganı ile ortaya çıkan ürüne ait özellikler, aşağıdaki gibidir;

* Yüksek güvenilirlik ve dayanıklılığa sahip olan ürün, IP65 koruma sınıfına haiz olup -40….85°C arasında sorunsuz bir şekilde çalışabilmektedir.
* Kusursuz ölçüm değerleri ile 0,5 Hz’den daha küçük frekansları bile algılayabilmekle birlikte, sıcaklık, sapma ve kurulum hatalarını kompanze edebilmektedir.
* Mekanik olarak basit ve kompakt bir dizayna sahip olan ürün, elektronik olarak ise, kullanıcı sistemlerine CanOPEN ve Anlaog arayüzler ile entegre edilebilmektedir.
* Ürün, makine kullanımı için belirtilen standart olan SIL2/PLd sertifikasına sahiptir.
* Belirtilen vibrasyon üst limitinde, açık bir röle çıkışı veren ürün, bu özelliği ile güvenlik noktasında kendini kusursuz kılmaktadır.

Bu ürün için uygulama alanları, aşağıdaki gibi sıralanabilir;

• Portal vinç uygulamalarında anti-salınım kontrolü.
• Çalışma platformlarında yan-salınım izleme.
• Devasa iş makineleri ve tesislerdeki vibrasyonu görüntüleme.
• Madencilik sektöründeki kova ekskavatörlerdeki titreşimi izleme.
• Rüzgar türbinlerinde mevcut makine dairelerindeki burulmaları izleme.

Ayrıca, GAM 900 serisine ait yazılım ile kullanıcı uygulamaları için en elverişli yapılandırmayı birkaç dakika içerisinde sağlar. Önceden tanımlanmış yapılandırma dosyaları ile farklı özeliklerdeki sensörlerin kolay ve hızlı bir şekilde ölçüm yapmasına imkan tanımaktadır.