PAYLAŞ

Recep Mert
ABB Alçak Gerilim Ürünleri
Güç Dağıtım Panoları / Ürün Müdürü

ABB’nin yeni alçak gerilim dağıtım panosu: System pro E Power! 6300A’e kadar olan sistemler için yeni dağıtım panosu ailesi. ABB’nin pano üretimindeki yıllara dayanan deneyimi sonucu tasarlanan System Pro E Power, pano kurulumunda yer alan birçok farklı uzman ile işbirliği içinde geliştirilen öncü bir projenin ürünüdür.

Emax 2 açık tip devre kesiciler, Tmax T ve XT kompakt şalterleri gibi ABB’nin tüm alçak gerilim ürünleriyle kusursuz bir şekilde uyum sağlar. Yeni System Pro E Power ile ABB, gerekli standartlara uygunluk sağlayarak, her türlü işletme için uygun çözümler sunuyor. Tüm sistemi içeren (yapı, devre kesiciler ve bara sistemi) testleri takiben, pano:

• Yeni uluslararası IEC 61439-1-2 ve IEC 60439-1-2 standartlarına uygunluk sertifikasına sahiptir.
• IEC 60068-2-57 standardının gerektirdiği vibrasyon testlerini geçmiştir.
• IEEE Std 693 standardının gerektirdiği sismik dayanım testini geçmiştir.

Esneklik, hız ve sadelik, yeni ABB System Pro E Power’da kusursuz bir şekilde birleşerek, birçok farklı uygulamanın gereksinimlerini karşılıyor.

Esneklik

Geniş aksesuar ve kit yelpazesi, farklı kombinasyon olanakları sayesinde, yüksek teknolojik standartlara ulaşılabiliyor.

Temel Özellikler:

• Az sayıda parça ile, yenilikçi dikme ve üç yollu bağlantı parçalırı sayesinde, 120 farklı derinlik ve genişlik değerlerine ulaşılabiliyor.
• Çeşitli ölçülerde kullanışlı boyut aralıkları: yükseklik1800 veya 2000mm, genişlik 300mm ila 1250mm ve derinlik
• 200 ila 900mm.
• Tüm uygulamalar için koruma sınıfları, IP30’dan IP65’e. IP65 koruma sınıfına ulaşan tek pano!
• Önemli yenilikleri içeren, güçlü ve sağlam dikmeler ve taşıyıcı ara parçalar:
o Dikmeleri ve taşıyıcı ara parçaları birbirine sabitlemek için ABB’nin patentli üç yollu bağlantı elemanı.
o Montaj hatalarını önleyen, laser kaynaklı kutu profil.
o İki farklı seviyede montaj yüzeyi sayesinde, farklı aksesuarların montajının mümkün olması. Birbirinden 25 mm uzaklıktaki alternatif yüzey delikleri Alman DIN Standartlarına uygundur.
• Dönmeyi engelleyen yeni patentli ayak yapısının iç ve dış kısmından sabitlenebilir olması.
• Panonun aynı zamanda ayaksız da kullanılabilir olması.
• Yeni düz veya ayarlanabilir, tavan ve taban çözümleri sayesinde, çeşitli giriş ve çıkış kablo kombinasyonları.
• 135 derece açılabilen menteşelere sahip yeni asimetrik cam veya sac kapı; pano içindeki kablo işlemlerini kolaylaştırmak için özel aksesuar ile 180 derece açılır hale getirilebilir. Farklı açılış ve kapanış ekleri (çift kanat, Ronis, vb) bulunduran yeni “döner” ergonomik kol sayesinde kapı sağa veya sola doğru açılabilir. RAL7035 renkli paneller Torx vidaları ile sıkılmıştır.

Hız

System pro E Power, panonun devreye alınması için gerekli zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Pano konfigürasyonu nasıl olursa olsun, kitlerin ve dağıtım sistemlerinin montajı için hızlı ve etkili yöntemler sayesinde her bileşen oldukça hızlı montaj ve kablolama için tasarlanmıştır.

Temel Özellikler:

• Tmax XT1 ve XT3, System Pro M kitlerinde yeni hızlı geçmeli yay bağlantı sistemi bulunmaktadır. Kitler, biri otomatik sigortalar ve biri de kompakt şalterler için olmak üzere iki montaj konumuna sahip bir dikme üzerine doğrudan sabitlenir, Aynı zamanda dikey kablo kanalları da mevcuttur.
• Tmax XT (XT1 ila XT4) ve Tmax T (T4 ila T7) için, dikey veya yatay; sabit, soketli ve çekmeceli veya aksesuarlı versiyonlardaki yeni hızlı geçmeli yaylı bağlantı sistemine sahip yeni kolay kitler. Kitler doğrudan dikme üzerine sabitlenir ve hem önden, hem de arkadan bağlantıları olan devre kesiciler için kullanılabilir. Ayarlanabilir derinlik sayesinde, kitler kullanılan devre kesiciyle mükemmel uyumludur. 3 ve 4 kutuplu devre kesicileri tek bir kitte barındırabilen 150mm ve 200mm yüksekliğindeki yatay kitler mevcuttur.
• E1.2 ila E6.2 Emax2 sabit ve çekmeceli devre kesiciler için dayanıklı, kolay monte edilebilir kitler.
• Yatay ve dikey versiyonlarda yeni pratik geçmeli, yaylı bağlantı sistemine sahip 1600A OT’ye kadar kitler.
• Girintili ve havalandırma ızgaralı ek kitler.
• Ön paneller için sabit ve komple menteşeli ön yüz çerçevesi. Her iki versiyon için de kullanılabilen aynı ön paneller. Paneller yeni ¼ dönüşlü vidalarla sıkılır ve basit bir kit takımı ilavesiyle sabit vidalı versiyondan komple menteşeli versiyona dönüştürülebilir. 200mm panel yüksekliğine sahip versiyona ek olarak ayrıca panolarda boşluk payı bırakan ve böylece 200 mm’lik versiyondan daha fazla kit barındırabilen 150 mm’lik versiyon.
• Tüm formlama seviyeleri için kitler. Hem kompakt şalterler hem de açık tip devre kesiciler için, ekstra aksesuar eklenmesiyle Form 1’den Form 4b’ye aynı ana kit kullanımı. Özellikle önden bağlantılı ve önden erişimli Form 2b ile yenilikçi çözüm.

Sadelik

System pro E Power, devre kesici ve ana dağıtım barası montaj kitlerindeki öncü çözümler sayesinde montaj işlemlerini kolaylaştırmaktadır.

Temel Özellikler:

• 6300A’ya kadar tüm uygulamalardaki bara sistemi için aynı kurulum felsefesi
• Mesnetler için doğrusal ve ölçekli çözümler sayesinde, baraların herhangi bir konumda kurulabilmesini sağlar: arkada ve yanda, dikey ve tavan altında, zeminde ve herhangi bir yatay seviyede.