PAYLAŞ

B&R’ın tam kapsamlı bilgisayar sistemi olan Panel PC 2100, ultra kompakt gövdesine rağmen olağanüstü bir performansla çalışıyor. İnovatif tasarımında Intel® Atom teknolojisinden faydalanan bu yeni sistem üzerindeki geliştirmeler, Embedded Sistemler için belirleyici kriterler tanımlıyor. Ayrıca ürün üstün bir fiyat/performans oranıyla sunuluyor.
Bir Smart Display Link veya DVI alıcısıyla aynı boyutlardaki bir PC modülü ile donatılmış herhangi bir ikinci nesil ‘Automation Panel’i tam donanımlı bir Panel PC’ye dönüştürülebiliyor. Bir taşıyıcı kolu üzerine monte edilmiş tamamen kapalı paneller bile bu dönüşüme uyum sağlayabiliyor.

Ölçeklenebilir ve bakım gerektirmez

Tek, çift veya dört çekirdekli işlemcilerle sunulan Panel PC 2100’ün işlem gücü tamamen ölçeklenebiliyor. Performansın üst sınırlarındaki cihazlar CoreTM i3 çiplerin bile performansını geride bırakıyor. Tüm modellerde fan ya da başka bir dönen bileşen bulunmadığı için herhangi bir bakım gerekmiyor. Ayrıca 2 Gigabit-Ethernet, bir USB 2.0 ve bir USB 3.0 arayüzü standart olarak geliyor. Arayüz modüllerinin kullanımıyla POWERLINK veya CAN gibi Fieldbus bağlantıları ayrıca konfigüre edilebiliyor. 60 GB ve daha üzerinde hafıza imkanı sağlayan MLC tabanlı kompakt CFast kartlar ise her türlü hafıza ihtiyacını karşılıyor.

Optimum grafik performansı

Intel® Atom işlemciler tarafından kullanılan grafik motoru CoreTM i teknolojisiyle elde edilmiştir ve Full HD çözünürlük ile çalışabilecek güçlü bir grafik işlem kabiliyeti sağlar. Panel PC 2100 serisiyle bu segmentte ilk kez DirectX 11 desteği sunuluyor. Böylece SCADA ve diğer HMI sistemlerindeki grafik yeteneklerinin gelişimi için birçok imkan sağlanıyor.