PAYLAŞ

Honeywell, teknolojik uzmanlığından ve global yeteneğinden yararlanarak, Dubai International’daki (DXB) güney ve kuzey pistlerinin yenilenmesinde önemli bir rol oynamış ve dünyanın ilk tam donanımlı LED havalimanı aydınlatma sistemlerinden birini kurmuştur.

Yeni tamamlanan proje, faaliyetlerin daha etkin, güvenilir ve sürdürülebilir olmasını sağlamak için teknolojiyi kullanmak suretiyle, havalimanının gelecekteki büyümeye uyum sağlamasına yardımcı olmak amacıyla tasarlanmıştır. Honeywell sadece 80 günde 8,200’den fazla LED ışık ve 1300 km kablo döşemiştir. En önemlisi de, havalimanı tüm program boyunca faaliyetlerini sürdürmüştür.

Honeywell Teknolojisi Dubai Internatıonal Havalimanı İçin 'Parlak' Bir Gelecek Sağlıyor

Bu gelişmeler, havalimanının uzun süre varlığını sürdürmesi ve başarısı açısından önemlidir. Uluslararası Havalimanları Konseyi’nin rakamlarına göre, DXB yakın zamanda Londra Heathrow’u, 2014 yılında 70.4 milyondan fazla yolcuya hizmet veren dünyanın en yoğun havalimanı olarak geçmiştir.

“DXB pistinin yenilenmesine ilişkin başarı hikayesinin bir parçası olduğumuz için son derece gururluyuz” diyen Honeywell Ortadoğu, Rusya ve Orta Asya Başkanı Norm Gilsdorf proje hakkında şunları söyledi: “Bu proje, etkili, emniyetli ve güvenilir havalimanı faaliyetleri açısından önemli bir adım. Dubai’nin havacılık sektörü olağanüstü bir büyüme sergiledi, Dubai Airports’u, geleceğe dönük yaklaşımlarından dolayı takdir ediyoruz. Bu havalimanı, Ortadoğu ve dünya genelinde bir inovasyon modeli oluşturmuştur.”

İki aşamalı proje, 1 Mayıs 2014 tarihinde havalimanının güney pistinde yapılan iyileştirmeyle başlamış olup, ikinci aşamada ise kuzey pistinde büyük bir yenileme gerçekleştirilmiştir. Honeywell, kapasitenin arttırılması ve faaliyetlerin geliştirilmesi için güney pistinde yeni bir acil çıkış taksi yolunun inşasına destek olmuştur. Bu ilk aşamada, yeni görsel yönlendirme işaretleri ve navigasyon ışıkları yerleştirilmiştir.