Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Çok Sayıda Dişli Oranına Sahip Yeni GPT Redüktör Ailesi

Çok Sayıda Dişli Oranına Sahip Yeni GPT Redüktör Ailesi

PAYLAŞ

FAULHABER’den kompakt boyutları, yüksek torku ve çok sayıda dişli oranının çok ince dereceleri ile karakterize edilen yeni metal GPT planet dişli redüktörü ailesi… Son derece sağlam olup, hem sık hem de ani yük değişikliklerini tolere edebilmektedir. Redüktörler yüksek verimle çalışır, birçok farklı motorla birleştirilebilir ve çeşitli şaft konfigürasyonlarına olanak sağlar.

Saf metal GPT redüktörleri, seramik komponentler gibi piyasadaki daha pahalı teknolojilerle karşılaştırılabilir performans değerleri sağlar. Redüktörlerin çapı 22, 32 ve 42 milimetredir. Redüktörler hem tork hem de hız için en yüksek değerleri elde etmektedir. Önceki modellere kıyasla, sürekli giriş hızı 10’000 rpm’den iki kattan daha fazla olmuştur ve aralıklı modda 20.000 rpm’ye kadar giriş hızlarını destekleyebilir. 42GPT Serisi, uzunluğu 71 milimetreye kadar sıkıştırılırken, 25 Nm’ye kadar aralıklı bir tork sürebilir. GPT redüktörler son derece sağlam ve hem sürekli hem de ani yük değişikliklerine tolerans gösterecek şekilde tasarlanmıştır. Aynı zamanda, aynı çaptaki diğer modellerden çok daha kısadırlar.

Redüktör dört adede kadar redüksiyon kademesi ile donatılabilir. Her aşama, tork ve hız bakımından en yüksek gücü elde etmek için ayrı ayrı optimize edilmiştir. Ürün ailesinin önemli bir özelliği, mevcut yüksek dişli oranları ve yüksek üniform dağılımıdır. Sonuç olarak, motor gücü en uygun şekilde kullanılabilir: aynı giriş hızında daha yüksek bir tork elde edilebilir ve aynı tork ile daha yüksek bir hız elde edilebilir. Ayrıca, önceki ürün üretimine kıyasla çok daha yüksek verimlilik sayesinde güç tüketimi önemli ölçüde azalır. Yeni GPT ailesi, özellikle çok düşük bir geri tepme özelliği ile verilen doğru konumlandırma uygulamaları için de uygundur.

Yüksek performans değerleri ve sağlamlığıyla, bu yeni ürün ailesinin dişli kutuları çeşitli zorlu uygulamalar için uygundur. Kompakt tasarımları, uygulamaların içinde aktüatörleri entegre eden önemli bir kısıtlama olduğunda, yeni BXT fırçasız düz motor ailesi ile özellikle iyi uyum sağlar. Yeni GPT redüktör ailesi ile birlikte çok çeşitli DC motorlar da mevcuttur. Muayene, montaj, rehabilitasyon veya dış iskeletler gibi farklı tipte robotlar için ve ayrıca üretim ve laboratuvar otomasyonu, paketleme makineleri, ölçüm ve test ekipmanları veya yarı iletken kullanımı için idealdirler.

EDEL Teknoloji Sistemleri
0 232 215 08 91
info@edelteknoloji.com

www.edelteknoloji.com