Ana sayfa Industry News/Endüstri Delphi Technologies’in Elektrik-Elektronik Yatırımları Doludizgin Sürüyor

Delphi Technologies’in Elektrik-Elektronik Yatırımları Doludizgin Sürüyor

PAYLAŞ

Otomotiv ekipman üreticileri için geleceğe yönelik çözümler geliştiren Delphi Technologies, araç üreticilerinin dizel iş kolundaki yüzde 25’lere varan üretim performansı azalmaları ve elektrikli araçlara yönelişleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda 2018 ve 2019 yıllarında yarım milyar dolardan fazla yatırımda bulunan şirket, müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere hem elektrik-elektroniğe geçiş hem de dizel yerine daha fazla benzinli bileşen üretimi için kapasite artırımına gidiyor. Delphi Technologies; Çin-Suzhou’da yeni bir hizmet binası, Meksika-Reynosa’da tesis yenileme, Polonya-Blonie’de bulunan ve elektronik kontrol üniteleri üreten tesisine de ek yatırımlar gerçekleştiriyor. Delphi Technologies’in, dünyadaki en büyük 5 fabrikası içerisinde yer alan İzmir’deki üretim tesislerinde bulunan Ar-Ge merkezi de yeni bir statü kazandı.

Dünyanın önde gelen otomotiv orijinal ekipman üreticileri için verimli ve tasarruflu çözümler üreten Delphi Technologies, küresel emisyon standartlarını karşılamak için elektrikli araçlara geçişte öncülük ediyor. Araç üreticilerinin dizel iş kolundaki yüzde 25’lere varan üretim performansı azalmaları doğrultusunda yatırımlarını sürdüren Delphi Technologies; müşteri ihtiyaçlarını karşılamak üzere hem elektrik-elektroniğe geçiş hem de dizel yerine daha fazla benzinli bileşen üretimi için kapasite artırımına gidiyor. Otomotiv dünyasında yaşanan bu geçiş sürecini iyi yöneten Delphi Technologies, dünyanın birçok bölgesindeki tesisini farklı ihtiyaçlar doğrultusunda sistematik bir biçimde yenileyerek rakiplerinden sıyrılıyor. Şirket, çalışanlarına verdiği eğitimlerle ise bu gelişimi destekliyor.

Yaşanan bu değişim kapsamında 2018 ve 2019 yıllarında yarım milyar dolardan fazla yatırımda bulunan Delphi Technologies; Çin-Suzhou’da yeni bir hizmet binası, Meksika-Reynosa’da tesis yenileme, Polonya-Blonie’de bulunan ve elektronik kontrol üniteleri üreten tesisine de ek yatırımlar gerçekleştiriyor. Delphi Technologies’in, dünyadaki en büyük 5 fabrikası içerisinde yer alan İzmir’deki üretim tesislerinde bulunan Ar-Ge merkezi yeni bir statü kazandı. Buna göre, İzmir’deki Ar-Ge merkezi artık Delphi Technologies’in küresel “Teknoloji Uygulama Merkezleri’nden” birisi olarak görevini sürdürecek.