Ana sayfa OTOMASYON OKULU FANUC RoboFest Yarışması’na altın sponsor oldu

FANUC RoboFest Yarışması’na altın sponsor oldu

PAYLAŞ

Fabrika otomasyonu alanında kaliteli hizmet sunarak dünyanın saygın üreticileri arasında yer alan FANUC, IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) Türkiye Öğrenci Kolları Robotics and Automation Society ve IEEE Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Kolu ortaklığında düzenlenecek RoboFest Yarışması’na altın sponsor oldu. Yaklaşık 1000 kişinin katılacağı online yarışmada öğrenciler; çizgi izleyen, drone, endüstriyel robot ve labirent olmak üzere 4 farklı kategoride hünerlerini sergileyecek. FANUC Türkiye ekibi ise etkinlikte FANUC teknolojilerinin detaylıca ele alındığı bir sunum gerçekleştirecek.

Dünya genelinde 650 bini aşkın endüstriyel robot ve 25 milyonun üzerinde toplam ürün kurulumuyla sektörün önemli otomasyon üreticilerinden olan FANUC, sektördeki nitelikli iş gücünün çekirdekten yetişmesi için çeşitli organizasyonlara destek olmaya devam ediyor. Bu kapsamda FANUC, IEEE (Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü) Türkiye Öğrenci Kolları Robotics and Automation Society ve IEEE Pamukkale Üniversitesi Öğrenci Kolu iş birliğiyle 15-16-17 Mayıs 2021 tarihlerinde düzenlenecek RoboFest Yarışması’na altın sponsor oldu ve gençlere verdiği değeri bir kez daha gösterdi.

4 ayrı kategoride kıyasıya yarış

Türkiye’nin dört bir yanından tüm üniversite öğrencilerine açık olacak RoboFest Yarışması’nda öğrencilere teorik bilgilerini test edip pratiğe dökecekleri bir ortam sunulacak. ROS (Robot Operating System) alt tabanlı online simülasyon uygulaması kullanılarak çizgi izleyen, drone, endüstriyel robot ve labirent olmak üzere 4 farklı kategoride çeşitli görevler-konseptler belirlenecek. Öğrencilerin bu görevleri en kısa ve en başarılı şekilde tamamlanması istenecek.

Yaklaşık 1000 kişinin katılımıyla heyecanlı bir mücadeleye sahne olacak RoboFest Yarışması’nda FANUC Türkiye Uygulama Mühendisi Onur Ateş, yarışmanın ikinci gününde FANUC robot teknolojini anlatan bir sunum gerçekleştirecek.