PAYLAŞ

Otomasyon parkurlarında beklenmedik bir duruş dakikada 5 bin Euro gibi yüksek maliyetlere kadar çıkabiliyor.  CNC kontrol sistemleri, robotlar, Robodrill (İşleme Merkezi), Robocut (Tel Erozyon), Roboshot (Plastik Enjeksiyon) ve Robonano (Hassas Torna) üretiminde dünya lideri FANUC, bu duruşları kontrol altına alarak son derece yüksek maliyetleri düşürmek, verimliliği ve müşteri memnuniyetini arttırarak, Zero Downtime (ZDT) ile duruş maliyetlerini sıfıra indirmeyi garanti ediyor.

Gerçek zamanlı bilgilerle duruş maliyetleri sıfırlanıyor

FANUC’un geliştirdiği yeni FANUC ZDT kontrol mekanizması ile  bütün bilgiler merkezi bir server üzerinden yönetilebiliyor ve eş zamanlı olarak cep telefonlarına gönderilebiliyor.

FANUC Zero Downtime (ZDT), her robotun mekanik yapısını, bakımını ve üretim sürecinin sağlığını kesintisiz bir biçimde gerçek zamanlı olarak izliyor. Proaktif olarak potansiyel robot, kontrolör ve süreç problemlerini beklenmeyen bir duruş öncesi tespit eden teknoloji, aynı zamanda robot konfigürasyonu seçimi gibi çevre için en uygun konfigürasyonun seçimini de mümkün kılıyor.  Ekipman faydasını optimize etmek için yüksek analiz ve raporlama kullanımı da sağlayan FANUC Zero Downtime (ZDT), akıllı bakım bilgilendirmeleri ile ekipman ömrünü uzatmak, bakım maliyetlerini düşürmek, robot ömrünü uzatmak, cycle-time süresini ve enerji tüketimini azaltmak gibi gerekli aksiyon önerileri de sunarak sistem verimliliğini optimize ediyor.

·  Servo tabanca, data ve kaynak tabancası giydirmelerini izleme

·  Redüktör durum tespiti, motor ve fren sağlığı

·  Motor güç değerlerinin her bir eksendeki durumları

·  Servo kapama ve acil durdurma emirlerini görüntüme

·  Servo çalışma saati ve gres yağı değişim hatırlatmaları

·  Her eksen için hareket mesafesini ölçme

·  Mekanik durum redüktör teşhisi, motor güç takibi, servo alarm kaydı vb.

·  Proses durumu işletim sistemi durumu, görsel tespit sonuçları, servo tabanca durum takibi vb.

·  Sistem durumu hata bilgilendirmesi, hafıza kullanımı, CPU ve ağ bağlantı durumu vb.

·  Bakım durumu gres değişim zamanı, batarya değişim zamanı, dengeleyici balansörün yağlanması vb.