Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Optris’ten yeni yüksek hızlı pirometre CT 4M

Optris’ten yeni yüksek hızlı pirometre CT 4M

PAYLAŞ

Çok hızlı süreçlerde, sıcaklık ölçümü için kullanılan pirometrelerin gereksinimleri özellikle zahmetlidir. Tipik örnekler, çok kısa çevrim sürelerinde çalışan PET şişeleri şişirerek kalıplamak için kullanılanlar gibi plastik işleme makineleridir. Diğer bir uygulama da, sıcak çalışan bileşenleri zamanında tespit edebilmek için tekerlek takımı yataklarının sıcaklığının tren tekerlekleri pirometreyi geçerken ölçüldüğü raylı taşıtların izlenmesidir. Optris şimdi bu tür zorlu görevler için yeni yüksek hızlı pirometre CT 4M’yi sunuyor. Yalnızca 90 µs’lik algılama süresiyle, Optris’teki ürün yelpazesindeki en hızlı pirometre.

Metal yüzeyler ve düşük sıcaklıklar için optimum

CT 4M, 2,2 µm ila 6,0 µm spektral aralıkta ölçüm yapar, bu da onu metaller, metal oksitler, seramikler üzerinde düşük sıcaklık ölçümleri veya bilinmeyen veya değişen emisiviteye sahip malzemeler için ideal hale getirir. Burada düşük sıcaklık, 0 ° C ile 500 ° C arasındaki ölçüm aralığı anlamına gelir. Yeni pirometrenin sensör kafası oldukça kompakttır; 14 mm çapında ve 28 mm uzunluğunda, alanın dar olduğu yerlerde bile, örneğin doğrudan bir makinenin içine kolayca monte edilebilir. Uzak elektronik ünite, 15 m’ye kadar uzunlukta olabilen bir kablo ile sensör kafasına bağlanır. Burada önemli parametreler doğrudan üç tuş ve aydınlatmalı bir ekran aracılığıyla girilebilir.

Entegre arayüz, CT 4M’nin tüm ayarların CompactPlus Connect yazılımında ince ayarlanabildiği bir PC’ye doğrudan bağlanmasına olanak tanır. Yazılım kullanılarak tarih yakalama ve kaydetme de mümkündür. Diğer seri arayüzler veya bir Ethernet arayüzü de seçenek olarak mevcuttur. Bir PC yerine, pirometre, ücretsiz IRmobile uygulamasının yüklü olduğu bir Android mobil cihaza da bağlanabilir. Bu, pirometre ayarlarının doğrudan sahada devreye alma veya bakım çalışmaları sırasında çok rahat bir şekilde ayarlanmasını sağlar. CT 4M’yi prosese bağlamak için, iki ölçeklenebilir analog çıkış ve üç I / O pini (programlanabilir girişler / çıkışlar) mevcuttur.

Tuana Mühendislik

Atatürk Mahallesi Atapark Cad.
Trendist Rezidans  A3 Blok Apt. No: 3/1
231  Ataşehir/ İstanbul
T: +90 216 466 88 80

info@tuanamuhendislik.com
www.tuanamuhendislik.com