Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Güçlü Anybus Kablosuz Bolt Iot ile uzak ekipmanlara hücresel internet bağlantısı

Güçlü Anybus Kablosuz Bolt Iot ile uzak ekipmanlara hücresel internet bağlantısı

PAYLAŞ

HMS Networks, sahadaki ekipmanlara yeni LTE-temelli ağlar NB-IoT ve CAT-M1 kullanarak güvenilir hücresel bazlı internet bağlantısı sağlayan Anybus® Wireless Bolt IoT çözümünü piyasaya sürdüğünü duyurdu.

Şirketler, her geçen gün internet üzerinden uzaktan izleme ve kontrol için yerleşik ekipmanlara uzaktan bağlanmanın yollarını arıyor. Fakat, geleneksel yöntemlerle bu gibi ekipmanları internete bağlamak için gereken yerel altyapı çoğu kez mümkün olmuyor. HMS tarafından sunulan Anybus Wireless Bolt IoT, normal şekilde ulaşılması ve bağlanması güç uzak ekipmanlara NB-IoT ve CAT-M1 üzerinden güvenilir hücresel-bazlı internet bağlantısı sunarak bu durumun üstesinden geliyor.

Uzak ekipmanlara Wireless Bolt IoT ile hücresel bağlantı
Wireless Bolt IoT, hücresel bağlantı üzerinden sabit veya mobil ekipmanları çevrimiçi hale getirmek için gereken tüm öğeleri içerisinde barındırıyor. Ekipman üzerine M50 delik montajı için benzersiz Bolt formatında ambalajlanan ürün, dış mekân montajı için UL NEMA 4X sertifikasına sahip sağlam bir IP66 / IP67 muhafazaya, modeme sahip bütünleşik bir hücresel antene, mikro denetleyiciye ve güvenlik duvarına sahip.

Ethernet üzerinden makineye kolay ve şeffaf bağlantı
Makine üzerinde karşılık gelen Ethernet portune bağlanmak için yerleşik bir Ethernet portu kullanılır. Konfigürasyon yerleşik web sunucusu üzerinden veya Ethernet portu üzerinden REST komutları göndererek yapılır. Bundan sonra, Kablosuz Bolt IoT, verileri TCP / UDP tabanlı protokolleri kullanarak makineden hücresel internet bağlantısına şeffaf bir şekilde aktarır. Ethernet üzerinden Güç (PoE) desteklenir, ancak güç ayrı terminallerle de sağlanabilir.

Küresel dağıtım için 2G yedekli NB-IoT ve CAT-M1
Hücresel bağlantıda, Wireless Bolt IoT, dünyanın hemen hemen her yerinde güvenilir bir dağıtım sağlayan 2G (GPRS / EDGE) geri dönüşlü en yeni LTE standartları NB-IoT ve CAT-M1’i kullanarak iletişim kurar. Bu yeni LTE standartları, tipik olarak düşük güç tüketimi, düşük bant genişliği (25-300 Kbit / s), iyi coğrafi kapsama alanı ve makine başına düşük bağlantı maliyeti gerektiren yeni IoT kullanım durumları için uygun LP-WAN teknolojileri (Düşük Güç Geniş Alan Ağı) olarak adlandırılır. Yerleşik SIM kart yuvası, dünya genelindeki herhangi bir operatör ağına bağlantı sağlar. Makinelerin özel kurumsal ağları, hücresel Özel APN ağları kullanılarak da desteklenir.

Akülü/Pilli ekipman için güç tasarruf çözümü
Wireless Bolt IoT, özellikle elektronik yol işaretleri, trafik ölçüm istasyonları ve su seviyesi ölçüm istasyonları gibi elektrik şebekesine bağlı olmayan pille çalışan ekipmanlar için uygundur. “Düşük Güç modunu” kullanarak, Wireless Bolt Iot IoT veri aktarılmadığında düşük güç durumuna girer, bu da pil / güç kaynağının boyutunun minimumda tutulabileceği anlamına gelir.

Daha fazla bilgi için  www.anybus.com