PAYLAŞ

AMETEK Rotron (www.rotron.com) tarafından, havacılıkla ilgili ve askerî uygulamaların aşırı koşullarında çalışabilen sıvı soğutmalı hafif bir ısı eşanjör tertibatının tanıtımı yapıldı. Isı eşanjörü, her bir uygulamanın termal, paketleme ve çalışma ortamı gereksinimlerini karşılamak üzere Rotron tarafından özel olarak tasarlanmış bir alt tertibatın parçasıdır.

Bu ünite, aralarında patlamaya karşı direnç ve katı MIL-704 enerji kalite gereksinimlerinin de bulunduğu birçok askerî sınıf testten geçmiştir. Ayrıca, 7985 metre / 26200 ft kadar irtifa ve -57°C ila 74°C sıcaklık aralığındaki kabin depolama koşulları için uygundur.

Özelleştirme Seçenekleri
Farklı giriş voltajları, ısı transferi hızları, montaj ve paketleme seçeneklerinin yanı sıra askerî sınıf çevre gereksinimleri için uygun özel tertibatlar mevcuttur. Arıza sinyallerini görüntüleyebilen veya üretebilen analog veya dijital kumandalı modeller, ünitelerin manüel olarak veya yazılım kanalıyla çalıştırılmasına olanak sağlar.

Isı eşanjörü, glikol ve su karışımları veya dielektrik PAO [poli alfa olefin] sıvı kullanan sıvı soğutmalı döngü içeren herhangi bir tesisatı destekler. Yüksek verimlilikli plaka-kanatçıklı ısı eşanjör göbeği, elektronik devrelerden kaynaklanın ısıyı dağıtmak üzere Rotron fanları ve manyetik tahrikli pompaları ile eşleştirilebilir.
ic1751a

ic1751b