PAYLAŞ

Rockwell Automation Operations Executive Child PagePanelView Plus 7, operatörler ve makine üreticileri için etkin ve geliştirilmiş görüntüleme seçeneği sunuyor.
Rockwell Automation Allen Bradley PanelView Plus 7 Standart Operatör panelini piyasaya çıkarıyor. Bu sayede Rockwell, artık makine üreticilerine grafik terminallerinin ebatları, işlevsellikleri ve haberleşme çeşitlerinde daha yeni opsiyonlar sunulabiliyor. Terminallerin beş ekran boyutunda, geniş ekran seçenekleri de bulunuyor.

Rockwell Automation’ın global ürün müdürü Scott Oakley “İşletmeler, The Connected Enterprise ile sahalarındaki internet bağlantılarını geliştirmeye çalışırken, makine operatörleri de artan miktarda önemli bilgiyi izlemek ve bunlara reaksiyon vermek için her zamankinden daha fazla olarak grafik terminallerine güveniyor” açıklamasını yaptı. “Terminal seçeneklerinin daha çok olacağı bir ürün gamını tanıtıyoruz ve ekran çözünürlüklerini arttırıyoruz, bu sayede veriler her kullanıcının uygulaması için en uygun olan şekilde, en pratik ve hızlı şekilde izlenebiliyor.”

PanelView Plus 7 Standart operatör terminalleri 4 inçten 10 inçe kadar farklılık gösterebilen ekran boyutu seçenekleriyle mevcuttur. Geniş ekran formatları ise daha gelişmiş görüntüleme için 4 inçten 9 inçe kadar ekran seçeneklerinde mevcut.

Tesis operatörleri, bir tablet, akıllı telefon veya diğer mobil cihazları kullanarak tesisteki her noktadan verileri izlemek için PanelView Plus 7 Standart Operatör Panelinin mobil özelliklerinden yararlanabilirler. VNC bağlantısı aracılığıyla uzaktaki lokasyonlardan mobil cihazlarla uygulamaların güvenli olarak izlenmesini destekler.

Birden fazla makineyi daha etkin şekilde yapılandırmak için, makine üreticileri PanelView Plus 7 Standart SD kartına projeleri kaydedebilir. Bu da aynı projenin birden fazla makine için tekrar konfigüre edilmesi şeklinde olan bu hantal süreci ortadan kaldırır. Kullanıcılar, bir terminalin değiştirilmesinin gerekmesi halinde operasyonların yenilenmesi ve eski haline getirilmesi için işletim sistemlerini, ağ konfigürasyonlarını, veri loglarını, formüllerini ve diğer dosyalarını çabucak SD kartına kaydedebilirler. Operatörler ayrıca kaydedilmiş diyagnostik unsurlarına da erişebilirler, bunlar mesajları, alarmları ve uyarıları kapsar, burada amaç sorun gidermenin iyileştirilmesi ve proaktif bakım aktivitelerinin desteklenmesi.

Rockwell Automation örnek kod kütüphanesi şimdi makine üreticilerine gelişim süresini kaydetmede yardımcı olmak için ekran çizimlerini (faceplate) ve PanelView Plus 7 Standart operatör terminali için hazır kontrolör kodu olan Add On Instruction (AOI) da kapsıyor. Kütüphaneye yapılan bu ilave, karmaşık ekran geliştirme süresini yüzde 90’a varan oranda azaltabilir. Yeni montaj aparatı, herhangi araç kullanımı gerekmeden hızlı ve basit terminal kurulumunu ve sökümünü destekler. Bu da kurulum ve bakım süresini azaltır ve aşırı sıkma ve terminalin kurulum esnasında hasar görme riskini en aza indirir.

PanelView Plus 7 Standart terminalleri bir kontrolöre ve 25’e kadar ekrana ve 200’e kadar alarma, ATEX Sertifikasyonuyla bağlantı sağlar. Bu özellikler, Allen-Bradley CompactLogix 5370 programlanabilir otomasyon kontrolörlerini de destekler ve proje bakım sürecini basitleştirmek ve tek bir terminalden birden fazla uygulamayı daha iyi icra etmek için Rockwell Automation FactoryTalk View Machine Edition (ME) yazılımıyla çalışır.