Ana sayfa new products/Yeni Ürünler Seeq, Yeni Seeq Enterprise & Seeq Team Sürümlerini Duyuruyor

Seeq, Yeni Seeq Enterprise & Seeq Team Sürümlerini Duyuruyor

PAYLAŞ

Üretim ve nesnelerin internetine yönelik (IIoT) gelişmiş analiz yazılımlarında lider olan Seeq Corporation, Seeq Team ve Seeq Enterprise olmak üzere yeni bir Seeq özellik ve uygulama paketini piyasaya duyuruyor. Bu sürümler, yerel bir su tesisinden çok uluslu kimya, ilaç ya da petrol & gaz şirketlerine kadar pek çok müşterinin ihtiyaçlarına cevap veriyor.

En ideal şekilde AWS veya Microsoft Azure üzerinde SaaS (hizmet olarak yazılım) olarak çalışan her iki Seeq sürümü, süreç üretim organizasyonlarındaki yüzlerce Seeq dağıtımından gelen bilgi ve deneyimin en uç noktasını temsil ediyor. Seeq bu üreticilere organizasyonlarında üretimi ve işletme çıktılarını geliştirmeleri adına gelişmiş analiz iç yüzü sağlıyor.

Seeq Server’in yeni hali olan Seeq Cortex her iki sürümde de sunulmakta olup, çoklu kaynak ve tür veri bağlantısı, güvenlik, hesaplama ölçeklenebilirliği vb. temel özellikleri sunan yürütme motorudur. Seeq Cortex, müşteri veri mimarileri ve IT gereksinimleri için anında ve uzun vadeli destek sağlamaktadır.

“Seeq Cortex, mevcut veri mimarileri ve siloları ile analitik yeniliklerine anında erişim sağlarken aynı zamanda bulut üzerindeki müşteri veri yol haritalarını ve stratejilerini desteklemektedir” diyor Seeq Corporation CEO’su ve Kurucu Ortağı Steve Sliwa. “Cortex, dünyanın dört bir yanındaki müşteriler tarafından kullanılan öngörücü, tanılayıcı, makine öğrenimli ve tanımlayıcı analizin bel kemiğidir.”

Cortex’in avantajları arasında şunlar yer almaktadır:
-Historian ve SQL tabanlı veri kaynakları da dahil olmak üzere çok sayıda ve çeşitli zaman serilerine ve bağlamsal veri kaynaklarına yüksek hızlı bağlantı ile veri kaynağı soyutlama.
-Veri enterpolasyonu, filtreleme, temizleme ve modelleme dahil olmak üzere analitiğin hızlı bir şekilde yürütülmesini sağlamak için oldukça paralelleştirilmiş, zaman serisine özgü bir motorla hesaplama hızı.
-Etiket düzeyinde erişim kontrolü için OSIsoft PI ile entegrasyon yoluyla veri güvenliği ve kullanıcı erişim kontrolü veya kuruluşların kendi yönetişim politikalarını uygulayabilme imkanı.
Seeq Team, sınırlı sayıda zaman serisine ve bağlamsal veri kaynaklarına sahip su tesisi veya elektrik üretim tesisi gibi tek alanlı tesislerdeki yeni dağıtımlar veya daha büyük bir organizasyonlardaki çalışma gruplarında Seeq’in ilk kullanımı için optimize edilmiştir. Seeq’in hızlı ve kolay kurulumu ve bunun sonucunda ortaya çıkan yatırım getirisi, üretim sonuçlarını iyileştirmek için mevcut verilerden ve uzmanlıktan yararlanmanın faydasını gösteriyor olacaktır.

Seeq Enterprise, yüzlerce veya binlerce kullanıcıya sahip karmaşık tek tesisli, çok tesisli veya kurumsal dağıtımlar için tasarlanmıştır. Veri gölleri ve ERP sistemleri gibi daha karmaşık veri kaynakları için sunduğu desteğin yanı sıra, dijital dönüşüm girişimlerini yönlendiren OT ve IT veri bilimi ekiplerini entegre etme özellikleri de barındırmaktadır. Seeq Enterprise’a özgü özellikler şunları içermektedir:
Seeq Data Lab, Seeq işlevselliğine ve geniş açık kaynak modülleri ve algoritmalar kitaplığına kolay Python erişimi sağlamak için Jupyter Notebooks üzerine kurulmuştur.
Limitsiz Seeq kullanıcısı: Seeq Enterprise için kullanıcı sayısında herhangi bir limit bulunmamaktadır.
Daha fazla sayıda ve kompleks veri kaynakları: Seeq Enterprise veri gölleri, ERP ve SQL olmayan veritabanları gibi veri kaynakları dahil olmak üzere 10 taneye kadar bağlantıyı destekler.
Denetim izi desteği: Seeq Enterprise, hükümet denetiminde yer alan sektörlerdeki müşteriler için CFR Part 11 desteği de dahil olmak üzere özellikler ve yönetim araçları içerir.
Veri görselleştirme araçları: Seeq Enterprise, BI ve Tableau, PowerBI, Spotfire ve OSIsoft PI Vision gibi süreç uygulamaları ile veri entegrasyonunu desteklemektedir.

Seeq Enterprise tarafından büyük dağıtımlar için sunulan desteğe ilave olarak, Seeq ayrıca REST API ve Java, C # ve Python için ilgili yazılım geliştirme kitleri aracılığıyla Seeq’in dolaylı kullanımı ve 10’dan fazla kurumsal veri kaynağına Seeq bağlantısı için lisanslama seçeneği de sunmaktadır. Seeq Stratejik Anlaşması olarak adlandırılan bu lisans, bu yeteneklere ihtiyaç duyan ve kuruluşlarında Seeq başarısı için çok yıllı bir taahhütte bulunan Seeq müşterileri için uygundur.

“Seeq, proses üretimi ve Endüstri 4.0 katılımlarında yer alan son kullanıcılar için dikkat çekici analiz çözümleri sunmaya devam ediyor” diyor ARC Advisory Group Baş Analisti Janice Abel. “Seeq tarafından sunulan daha hızlı ve iyi bakış ihtiyacı IIoT ve Akıllı Üretime yatırım yapan kuruluşlar için devamlı bir gerekliliktir.”

Seeq’in hızlı büyümesi kısmen kurduğu ortaklıklar ve bulut tabanlı bilgi işleme duyduğu bağlılık ile besleniyor. Seeq, AWS pazarında da yer almakta olup ve AWS Endüstriyel Yetkinlik İş Ortağıdır. Microsoft Azure açısından ise Seeq 2019 yılından bu yana Azure Marketplace içerisinde yer almakta olup, geçen yıl 2020 Microsoft Energy İş Ortağı Finalisti olarak kabul edilmiştir.

seeq.com