PAYLAŞ

Mediterra Capital Partners I şirketi, Söke Un’un %100 hissesini satın aldı.
Türkiye’nin önde gelen un üretim şirketi Söke Un’un hisseleri İngiliz menşeli özel sermaye fonu Mediterra Capital Partners I’e geçti.

Söke Un’u satın alan İngiliz menşeli Mediterra Capital Partners I, 164 milyon euro yatırım sermayesi ile Türkiye’de yatırım yapmaya odaklanıyor. Avrupa Yatırım ve Kalkınma Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF), Dünya Bankası Grubu kuruluşu Uluslararası Finans Kurumu (IFC), Hollanda Kalkınma Bankası (FMO) gibi uluslararası kurumsal yatırımcıların ortak olduğu Mediterra Capital Partners I’nin Türkiye’de Arzum Küçük Ev Aletleri, Logo Yazılım, Uğurlu Balık, Mikro Ödeme, Mobiliz, Netsis, ACP Sigorta Brokerliği ve Erna Sigorta Brokerliği şirketlerinde yatırımları bulunuyor.

1963 yılında Aydın’ın Söke ilçesinde kurulan Söke Değirmencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Türkiye’nin en büyük ilk 5 un üreticilerinden. Un sektöründe lider ve öncü olma misyonuyla faaliyetlerini sürdüren Söke Un, Sazlıköy’deki fabrikasında 60 yılı aşkın süredir geliştirdiği ürünlerini Türkiye’nin her yanına dağıtıyor. Söke Un, üretim tecrübesini Mediterra’nın desteğiyle birleştirip daha hızlı büyümeyi hedefliyor. soke