Ana sayfa Hot topıcs/Güncel 3M Türkiye’den Soğuk Büzüşme Teknolojisi Eğitimi

3M Türkiye’den Soğuk Büzüşme Teknolojisi Eğitimi

PAYLAŞ

İnovatif çözümleriyle hayatı kolaylaştıran ve yenilikçi binlerce ürün geliştiren 3M Elektrik ve Elektronik Bölümü, 3M Türkiye Müşteri İnovasyon Merkezi’nde sektörün önde gelen firmaların yatırım ve montaj ekiplerinin katıldığı Teknik Eğitim Semineri düzenledi. 3M, 40 yılı aşkın süredir dünyanın her yerinde ve Türkiye’de kullanılan Soğuk Büzüşme Teknolojisini yakından tanımak ve montaj detaylarını öğrenerek eğitim sertifikası kazanmak isteyen sektör liderleriyle biraraya geldi.

3 m cold shrink (2) 3M Elektrik ve Elektronik bölümü 85. Teknik Eğitim Semineri’nde elektrik sektörüne yönelik çözümlerini paylaştı. Soğuk Büzüşme Tekmolojisine sahip başlık ve eklerin uygulamalarıyla birlikte tanıtıldığı seminerde ayrıca 3M elektrik ve elektronik bölümünün bakım ve onarım ürünleri hakkında da bilgi verildi.

Teknik Eğitim Semineri’ne katılan sektör temsilcilerini ağırlayan ve ürünler hakkında bilgi veren 3M Türkiye Elektrik Ürünleri Departmanı Satış Müdürü Mahmut Oğuzcan, elektrik ve elektronik sektörüne yönelik olarak 85. semineri gerçekleştirdiklerini belirterek, “Önümüzdeki dönemde de bu seminerlere devam edeceğiz, her üç ayda bir tekrarlayarak ürünlerimizin getirdiği çözümleri ilgili sektöre aktarmayı hedefliyoruz” dedi.

3 m cold shrink (3) Soğuk Büzüşme Teknolojisi İle Performans Artarken; Maliyetler Düşüyor

3M’in sektöre sunduğu teknolojilerden biri olan Soğuk Büzüşme teknolojisinin temeli, 3M’in 40 yıldır araştırıp geliştirdiği özel silikon elastomerlerinin özelliklerine dayanıyor. 3M Soğuk Büzüşmeli ürünler, devamlı bir basınçlı sızdırmazlık ve montaj sonrasında kablo ile birlikte büzüşme ve genleşme imkânı sunuyor. Bu sayede performans artıyor, maliyet düşüyor. 3M Büzüşme Teknolojisine sahip ürünler uygulama sırasında alev gerektirmediği için izin gerektiren yerlerde de kullanılabiliyor. Montaj işlemi sonrası kabloyla birlikte yaşamaya başlayan ürünler, kablonun genleşme hareketlerine uyum sağlıyor.

Oğuzcan, seminerde 3M’in geliştirdiği Soğuk Büzüşme teknolojisinin klasik yönteme göre çok daha kolay, hızlı ve hatasız bir montaj çözümü sağladığını belirterek, şunları söyledi. “Herhangi bir ısı kaynağı ve açık alev kullanmadan hava ve ortam şartlarından bağımsız, kısa sürede zahmetsiz ve hatasız olarak uygulanan 3M Soğuk Büzüşme Teknolojisine sahip ürünler bu avantajların bir sonucu olarak rakip ürünlere göre çok daha uzun ömürlü kablo başlığı ve ek mufu yapılabilmesine imkan sağlıyor.”