PAYLAŞ

Tamer Yiğit ( tyigit@esahmi-tr.com )
ESA Automation Türkiye
Ülke Satış Müdürü

ESA Automation tarafından geliştirilen HMI ve SoftPLC çözümleri, operatörün işini kolaylaştırarak, maksimum verim sağlamak için yaratılmıştır. Aslında, mükemmel çözümün parçası olarak, herhangi bir sektör ve uygulama alanında çalışmaya uyumlu sezgisel ve çok yönlü ürünlerdir. Üretim sürecini daha hızlı, optimize edilmiş ve daha verimli hale getirilmesine destek olmaktadır.

EW100_BACKEsaware HMI Çözümleri: Yeni Bir İnsan-Makine Arayüzü

Endüstriyel Otomasyon alanında Esaware, HMI çözümleri ile en kolay ve en doğal şekilde tüm uygulamaların kontrol ve görselleştirilmesini kolaylaştırmak için tasarlanmış yenilikçi gerçek flat HMI ürün gamı sunuyor. Böylece, daha sezgisel ve hızlı olarak operatörün işini yormadan, en karmaşık işlevleri yürütmek mümkün olacaktır. Aslında bahsedilen, insan-makine arayüzü evrimidir.

Slider-CrewEsaware HMI Çözümleri Özellikleri

Esneklik, açıklık ve dinamizm bile en zorlu sektörlerde, Esaware HMI güvenli ve çok yönlü bir çözüm sunuyor. ESA Otomasyon çürük ihtiyaçlarını karşılamak için ve tüm üretken döngüsü sırasında kullanır kim çalışmalarını desteklemek için yetenekli, modern ve güçlü mimarisi ile donatılmış ürün, bir dizi tanıttı. Sonuç olarak şirket için stressiz kullanıcı ve sürdürülebilir bir iş var.

Esaware HMI, görünüm açısından da kendi minimalist ve çağdaş tasarımı sunmaktadır. 16:9 formatlı görüntü teknolojisi, standart 4:3 formatlı görüntü ile karşılaştırıldığında, görüntüleme yüzeyini %40 oranında arttırmıştır.Esaware HMI, Beyaz LED ile aydınlatılmış geniş ekran ile donatılmıştır. Bunun üzerine, kullanıcıların kendi çalışma deneyimini geliştirmek amacıyla, ekran aydınlatması %0-100 oranında değiştirilebilir, yani ekran aydınlatması tam kısılabilir.

Software_03HMI Çözümleri ve SOFTPLC’deki Arasındaki Entegrasyon

Böyle geniş bir işlevselliğin sırrı nedir? Her şeyden önce, CoDeSys SoftPLC. Bu geliştirme ortamı ile entegrasyon, Esaware HMI daha da verimli ve uyumlu hale gelmiştir. Aslında, çok yönlülük ve sürdürülebilirlik ile ESA Otomasyonu’nın değerlerini eşleşen çok güçlü bir programlama aracı olmuştur.

HMI çözümleri ve SOFTPLC’deki arasındaki entegrasyon daha da kullanıcı dostu bir çözüm oluşturur. Artık, kullanıcın beş programlama dilleri arasındaki hangi birini tercih edebilmektedir. Esnekliği sayesinde,bu cihazlar her türlü endüstriyel sektör gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra PLC programlama IEC 61131-3 standardını yerine getirir.

Soluzione Completa_01ESA HMI, Codesys SoftPLC ve CREW Editör

ESA Automation markasını, öne çıkaran diğer bir nokta ise, HMI ve SOFTPLC’deki arasındaki entegrasyon üstünde bulunan, maksimum sezgi ile üçüncü taraflar ile programlamayı sağlayan yazılım CREW SCADA vardır. Aslında, bu çözüm, verimliliği, öğrenme kolaylığı, ana kumanda hafızası genişliği ve kullanıcı tatmini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir.

Bu demektir ki, Runtime, platform daha fazla kişiselleştirilmiş projeler oluşturabilen, vektörel nesneleri kapsamlı bir kütüphaneyi kullanıcılara sunuyor olduğu anlamına gelir. Ayrıca, operatör hiç vakit kaybetmeden, hemen kullanmayı öğrenmebilmektedir. Böylece, basit ve tanıdık endüstriyel çevresel eylemleri ve kontrolleri görselleştirerek, her şey daha sezgisel ve hızlı hale getirir.

CREW, HMI ve SoftPLC CoDeSys mükemmel sinerji oluşturmaktadır. Bu çözüm, değişken oluşturulması sırasında ve tek downloader kullanılarak projenin indirme işlemi sırasında net şekilde zaman tasarrufu sağlar.