PAYLAŞ

Ticaret dergisi MM MaschinenMarkt, endüstri tarihi dönüm noktası olarak iş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemleri firması Schunk’a MM İnovasyon Ödülü’nü sundu. MM MaschinenMarkt 120.yıldönümü vesilesiyle makine mühendisliği alanında oniki seçkin sanayi işletmesine verilen ödül, endüstride öncü gelişmelere fırsat sunmakta. Etkinlik, Federal Ekonomi Bakanı Sigmar Gabriel ev sahipliğinde gerçekleşti.

MM InnovationspreisSCHUNK’un yanısıra; Trumpf, DMG Mori Seiki ve ABB gibi güçlü endüstri devleri, Kuka ve Faro gibi dinamik yenilikçiler ve Hannover Messe gibi seçkin kurumlar ödül aldı. SMM Schweizer MaschinenMarkt dergisi baş muhabiri Matthias Böhm, konuşmasında SCHUNK’un iş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemlerindeki yenilikçi ruhundan bahsetti. Ayrıca, 1945 yılında şirketin dünya çapındaki başarısının temellerini atan ve aile şirketinin yenilikçi kurucusu Friedrich Schunk’tan alıntı yaparak, “Sadece yenilikler bir firmanın ilerlemesini sürdürebilmesini sağlar” şeklinde konuşmasını sürdürdü. Böhm sözlerine, bugün SCHUNK’un iş bağlama teknolojisi ve tutucu sistemlerinde uluslararası bir teknoloji alanı olduğunu ve destek robotlarındaki öncülüğünü ekledi. Böhm şirketin hızlı büyümesine rağmen, SCHUNK’un herzaman aile şirketi olarak kaldığını vurguladı. SCHUNK’tan önemli kilometre taşları; SCHUNK TENDO standart hidrolik takım tutucuyu, mikro işlemede kullanılan SCHUNK TRIBOS poligonal iş bağlama teknolojisini, SCHUNK PPG’yi, dünyanın ilk endüstriyel eli ve çok çene rehberliği ile SCHUNK PGN-plus çok amaçlı tutucuyu kapsıyor. Sayısız yenilik, seneler geçtikçe ekleniyor.

MM MaschinenMarkt’den MM Yenilik Ödül’ü, makina mühendisliğinin yurtdışı ve yurtiçinde küresel ekonomide itici güç olmasına destek veren büyük ve küçük firmaları ayırt ediyor. MM editörlerine gore, “Ödül, 120 yıldır endüstriyel tarihi şekillendiren teknolojideki yenilikler, süreçler, lojistik ve pazarlama için verilmekte.”

www.tr.schunk.com